Prezident Zeman napsal britské královně: Jsme v této strašlivé zkoušce vaším spojencem

04.06.2017 17:34

Prezidenta Miloše Zemana hluboce zarmoutila zpráva o dvou útocích v Londýně, které si vyžádaly oběti na životech a mnoho zraněných, píše ČTK.

Prezident Zeman napsal britské královně: Jsme v této strašlivé zkoušce vaším spojencem
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Je mi nesmírně líto, že je Vaše vlast krátce po teroristickém útoku v Manchesteru vystavena další strašlivé zkoušce,“ uvedl v kondolenci, kterou dnes zaslal britské královně Alžbětě II. Ocenil profesionalitu policie i klid a odhodlání britských občanů.

„Jsem přesvědčen, že nemáme jinou volbu, než proti terorismu tvrdě bojovat, a v tomto boji je Česká republika plně Vaším spojencem,“ uvedl prezident. Británie podle něj v této nelehké době ukázala světu odvahu a připravenost. Rodinám obětí Zeman vyjádřil hlubokou soustrast.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Čeští politici dnes od rána útoky odsuzují jako ohavné, odporné, bezohledné, otřesné či neomluvitelné. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na Twitteru vyjádřil za českou vládu silnou podporu Británii v jejím boji s bezohledným terorismem. Útok odsoudila také řada státníků včetně amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Při útocích v centru Londýna v sobotu večer zahynulo sedm lidí, v pěti nemocnicích v Londýně bylo hospitalizováno 48 lidí. Řadu dalších lidí s drobnými zraněními ošetřili zdravotníci na místě. Mezi zraněnými jsou čtyři Francouzi, z toho jeden vážně. Potvrzené je také zranění jednoho Australana a dvou Novozélanďanů. České ministerstvo zahraničí zatím nemá hlášeno, zda mezi oběťmi a raněnými byli Češi. Kvůli pokračující identifikaci ale nemůže nic vyloučit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

4:43 EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

V EU bude od roku 2020 možné vyvlastňovat e-shopy. Bez náhrady a soudního přezkumu. Umožní to nové n…