Prezident Zeman se omluvil

03.07.2015 12:50

Válka mezi veřejnoprávní ČT a prezidentem Milošem Zemanem, kterou včera prezident opět oživil výrokem, že ČT jako vždy lže, pokračuje. Dnes se ji pokusil zmírnit mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Prezident Zeman se omluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Zeman, který je v současné době na dovolené v Novém Veselí na Vysočině, si ve čtvrtek odpoledne vyrazil na výlet k rybníku. Přitom několika novinářům sdělil, jak tráví dovolenou a pustil se přitom do České televize, se kterou má již delší dobu špatné vztahy.

„Česká televize nedávno uveřejnila zprávu, že jsem čtyři dny nevylezl z baráku. Přitom v neděli jsem se setkal se třiceti přáteli na rybníku Rendlíček a včera, tedy ve středu, s dalšími dvaceti přáteli na srubu jednoho známého. Je vidět, že Česká televize jako vždy lže,“ řekl novinářům prezident.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Česká televize se nicméně proti tomuto Zemanovu výroku ohradila a skrze mluvčí Alžbětu Plívovou vydala jednoduché prohlášení, že takovou reportáž neodvysílala.

Není televize jako televize

V tomto případě je nutno dát za pravdu České televizi, protože se prezident spletl. Reportáž skutečně odvysílaná byla, ale stalo se tak na komerční televizi Nova.

Prezidentův omyl ale nenechal klidného moderátora České televize Václava Moravce, který si na svůj Facebook, respektive Twitter napsal: „Když prezident obviňuje ČT ze lži za reportáž, kterou odvysílá TV Nova, měl by vědět, že vše, co mu hraje v televizi, není ČT. Pochopí to?“

Zemanův výrok se nicméně už dnes pokusil „vyžehlit“ jeho mluvčí Jiří Ovčáček, který se na svém Twitteru za prezidenta omluvil. „Pan prezident se omlouvá, že v případě reportáže o dovolené na Vysočině zaměnil ČT1 za TV NOVA,“ poslal omluvné stanovisko směrem na Kavčí hory Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…