Prezident Zeman se v Maďarsku označil za lobbistu za české podniky

14.05.2019 22:01

Prezident České republiky Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Maďarska. Při setkání s českými a maďarskými podnikateli v Budapešti, které sleduje redaktor ParlamentníchListů.cz, se Zeman označil za „lobbistu ve prospěch českých podniků“. Při této příležitosti pochválil stále rostoucí objem obchodní výměny mezi oběma členskými zeměmi takzvané Visegrádské čtyřky.

Prezident Zeman se v Maďarsku označil za lobbistu za české podniky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Prezidenta Miloše Zemana v Maďarsku doprovázejí tři desítky zástupců českých firem. Nechyběli ani ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Na setkání s maďarskými podnikateli a předsedy hospodářských komor obou zemí Vladimírem Dlouhým a Lászlóem Parraghem prezident dnes vyzdvihl hlavně rostoucí objem vzájemné obchodní výměny.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Česko-maďarské hospodářské vztahy mají i problémy, byť jsou opravdu malé,“ uvedl český prezident. Na mysli měl problémy týkající se oblasti investičních pobídek, které podle něj české firmy v Maďarsku na rozdíl od těch maďarských v Česku nedostávají. Naopak za excelentní označil například spolupráci českých výrobců zbraní s maďarskou armádou.

Hlavu státu čeká ve čtvrtek v Maďarsku také návštěva jaderné elektrárny Paks, která má podle Zemana stejný osud, který postihl kteroukoli jinou novou elektrárnu v Evropě. V této elektrárně chce maďarská vláda přistavět další dva. I zde jsou ale s dostavbou nových bloků spojeny časové průtahy a překročení rozpočtu. Na dostavbě, kterou bude provádět ruská společnost Rosatom, by se podle Zemana mohly subdodávkami podílet také firmy z Česka.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…