Prezident promluvil a Džamila spustila: „Zlý Zeman!“

05.11.2021 16:10 | Ze sítí

Psychiatrička Džamila Stehlíková trvá na svém přesvědčení, že za zdravotními problémy prezidenta Miloše Zemana stojí alkohol. Prezident Zeman to dnes dementoval, když poprvé od své hospitalizace promluvil k národu a řekl, že jeho základní problém spočívá v tom, že mu nechutná jíst. "Cukrovka není tím dlouhodobým chronickým onemocněním, jehož název je tabu. Neříkejte to nikde nahlas, pokud nechcete, aby Hrad Vás žaloval," dodala Stehlíková.

Prezident promluvil a Džamila spustila: „Zlý Zeman!“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Džamila Stehlíková

„Zeman mluví, zázrak, ale... Popírá alkohol jako etiologickou příčinu svých deseti chorob, tedy je nekritický ke svému zdravotnímu stavu. Říká jakási Džamila Stehlíková, ačkoliv se osobně známe od roku 2013. Do Lán by se Zeman vracet neměl. Nevěřím, že Mynář se o něj stará dobře,“ reagovala Stehlíková na Zemanova slova.

Prezident Miloš Zeman poprvé po mnoha týdnech promluvil k veřejnosti z Ústřední vojenské nemocnice. „Dobrý den, už jsem u vás dlouho na Frekvenci nebyl, tak jsem rád, že to alespoň částečně mohu napravit,“ začal Zeman. „Já se cítím naprosto normálně a dokonce, protože nejsem přetížený, tak lépe, než obvykle. Představte si, že už měsíc nekouřím, i když neříkám, že mně to vydrží,“ pochlubil se Zeman.

„Kroky, které v Ústřední vojenské nemocnici udělali, vedly k tomu, že už jsem zcela normální. A díky Bohu za to,“ konstatoval s tím, že přes to, co do médií hlásala psychiatrička Džamila Stehlíková, jeho základní problém spočívá v tom, že mu nechutná jíst.

Zeman tak reagoval na dřívější prohlášení Stehlíkové, která již před druhou prezidentovou hospitalizací tvrdila, že Zeman trpí alkoholovým deliriem. „Když je závislý bez alkoholu, dochází k život ohrožujícímu stavu a nastává delirium,“ podotkla s tím, že prezident ztrácí paměť a čeští občané mají právo připravovat se na jeho odchod.

Stehlíková se na svém twitteru po prezidentových prvních slovem z nemocnice naplno rozjela a jeden příspěvek očerňující hlavu státu střídal druhý.

„Zemanův hlas ve mě to evokuje scénu z opery Don Giovanni. Pamatujete si? La Statua: Pentiti! Don Giovanni: No! La Statua: Sì! Don Giovanni: No! Zeman je pochopitelně Komtur,“ napsala sarkasticky Stehlíková s odkazem na muže, který vyšel ze záhrobí.

Klíčovým tématem ovšem pro Stehlíkovou zůstal zdroj Zemanových zdravotních komplikací. „Cukrovka není tím dlouhodobým chronickým onemocněním, jehož název je tabu. Neříkejte to nikde nahlas, pokud nechcete, aby Hrad Vás žaloval,“ napsala Stehlíková, které vadí, že se prezidentova diagnóza nezveřejnila a trvá na tom, že za všechno může u prezidenta alkohol.

Stehlíková si také povšimla zajímavé skutečnosti, že před každým závažným vystoupením ošetřujících lékařů vydá kancléř Vratislav Mynář nějaký důkaz pracovní schopnosti prezidenta. „Mynářova strategie paralelní reality: před každým oznámením lékařů podává nakašírovaný důkaz pracovní schopnosti prezidenta. Před zveřejněním zprávy ÚVN pro Senát zveřejnil video. Dnes před tiskovkou konzilia pustil rozhlasový rozhovor,“ všimla si Stehlíková.

Zeman ale podle ní není schopen pracovat naplno, jak za lékařské konzilium prohlásil Tomáš Zima. „Vláda bude, ale článek 66 je stále ve hře. Je to na politicích, na volených zástupcích lidu,“ vyzývá Stehlíková vládu k přijetí článku 66 Ústavy o dočasném zbavení pravomocí prezidenta.

Stehlíková si také povšimla, že Zeman ve svém projevu vyznamenal končícího premiéra Andreje Babiše, že nemá zájem o post premiéra. „Politický Zeman je zpátky. Starý dobrý Zeman, či spíše starý zlý Zeman. Archaické síly májí zase hlavu a tah na branku. V prvním projevu hlava státu oznamuje, že Andrej Babiš nemá zájem o pozici premiéra, je tedy státotvorný. Koho si Zeman vybere jako následníka trůnu? Hádejte!“ naráží Stehlíková na možnou Babišovu kandidaturu na prezidenta.

Tu rozvíjí i v dalším příspěvku. „Pro premiéra Babiše mluvit normálně znamená nezpochybňovat jeho kandidaturu na prezidenta. Zeman mu dává šanci,“ komentuje Stehlíková slova premiéra Babiše, že Zeman funguje a mluví normálně.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Jan Veleba byl položen dotaz

České potraviny

Dobrý den, dnes jsem vyslechla v rádiu zprávu, že zemědělci v Oseku u Rokycan musí nechat ležet ladem 100 ha půdy. Copak není možné, aby spojili síly čeští zemědělci, výrobci potravin z českých surovin, ovocnáři, zelináři a český svaz spotřebních družstev a prodávali se české produkty v českých obch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

14:10 „Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

Slova bývalého moderního pětibojaře a olympijského vítěze Davida Svobody o tom, že Rusko možná není …