Prezidentský kandidát Hynek: Migrant utíká za něčím, uprchlík před něčím

01.12.2017 18:59

Hostem Interview ČT24 byl kandidát Realistů, prezidentský kandidát Jiří Hynek. Ten v rozhovoru mimo jiné uvedl, že sbírá dál podpisy občanů, je na zhruba 15 tisících. Do prezidentské volby jej však dostaly podpisy zákonodárců.

Prezidentský kandidát Hynek: Migrant utíká za něčím, uprchlík před něčím
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek

„Do politiky jsem vstupoval, protože jsem se rozhodoval mezi tím, jestli chci být aktivním hráčem v této zemi, nebo se jen vézt. To byl důvod, proč jsem se rozhodl přijmout kandidaturu na prezidenta České republiky a jsem přesvědčen o tom, že mám vlastnosti, které by měl prezident splňovat. Jsem velmi houževnatý, mám zkušenosti, jsem schopen používat rozum, jsem schopen používat srdce. Prezident České republiky by měl dělat vše, co činí, ve prospěch lidí Česka,“ řekl jasně úvodem Hynek.

Následně uvedl, že není zbrojní lobbista, ale je lobbistou věcí, které jsou ve prospěch této země. „Jsem prezidentem nevládní neziskové organizace, která nečerpá státní dotace, peníze daňových poplatníků, ani nepřijímáme peníze ze zahraničí,“ podotkl Hynek. 

Hynek je kandidátem strany Realistů. „Ztotožnuji se s myšlenkami, které vedly k založení této strany. Náš úspěch ve sněmovních volbách se nedá nazvat úspěchem. Jediná cesta dopředu tě vede přes tvé neúspěchy,“ sdělil Hynek, jenž i přes tento neúspěch chce bojovat o to, aby se stal prezidentem.

„Kdybych neměl věřit, tak bych přece do té volby vůbec nešel. Jsem sice navržen politickou stranou Realisté, ale vzhledem k podpoře, kterou jsem získal od poslanců, se cítím být nadstranickým kandidátem,“ podotkl Hynek, jenž se chce v prezidentských volbách vyvarovat chyb, ke kterým došlo ve sněmovních volbách. 

V případě, že by se stal prezidentem, by se v otázce zahraničních zájmů snažil vyjít hlavně se sousedními zeměmi a s velmocemi. „Nejvíc proti národním zájmům je přenášení pravomoci od nás někam do zahraničí. O maximu věcí si musíme rozhodovat sami,“ podotkl Hynek. 

Největším národním zájmem je podle jeho slov budoucnost. „A pro to, abyste měli budoucnost, tak musíte být bezpečnou zemí. Hledáte-li pomocnou ruku, najdete ji na konci svého ramene. Budoucnost si zkrátka musíte umět i ubránit. Naše členství v Severoatlantické alianci je jednou z možností, jak ubránit svou budoucnost,“ dodal Hynek. 

Hynek je pro to, aby každý mladý muž prošel tříměsíčním vojenským výcvikem – pro přípravu na situace, kdy dojde k ohrožení bezpečnosti státu. „Jestliže již několik let v bezpečnostních analýzách a ve zprávách o bezpečnostní situaci v okolí se praví, že největším rizikem je terorismus, a jestliže s přílivem migrantů se příliv teroristů zvětšuje – je třeba se na to připravit ještě v době, kdy u nás toto riziko ještě není,“ podotkl Hynek.

Své také řekl k islámu, jejž nazývá invazivní politikou ohrožující bezpečnost naší země. „Rozlišuji islám coby náboženství a islám politický. Používám slovo migrant, nikoliv uprchlík. Migrant utíká za něčím, uprchlík před něčím,“ poznamenal také Hynek, jenž není rád za lidi, kteří sem přicházejí bez bezpečnostní prověrky. 

Obsazení Krymu Hynek považuje za něco, co se nemělo stát. „Je to výsostné území Ukrajiny, které bylo zcizeno jiným státem. Měli bychom se umět vůči tomu jasně vyhradit,“ řekl Hynek, jenž je pro sankce, ale nikoliv pro hospodářské sankce. „Ty jsou jen gestem neschopných politiků. Sankce, které jsme my uvalili, vedly jen k posílení pozice Vladimira Putina,“ řekl jasně Hynek. 

Vlajku Evropské unie by Hynek na Pražském hradě nechtěl vidět vlát. „Ať si vlajky vlají na všech ministerstvech, na Úřadu vlády, ale na Hradě má vlát pouze česká vlajka,“ dodal Hynek, jenž by podpořil i referendum o možném vystoupení Evropské unie. „Nepovažuji ale za cestu dopředu vystoupení z Evropské unie. Považuji však za cestu dopředu vymezení proti hloupým rozhodnutím evropských úředníků,“ dodal Hynek, jenž by sám hlasoval proti vystoupení Česka z EU. 

S milostmi by Hynek nakládal jako se šafránem. „Ale uděloval bych je,“ řekl. A co amnestie? „Nedokážu si představit situaci, kdy bych vyhlásil amnestii. Ale nikdy neříkej nikdy,“ poznamenal Hynek. A dodal, že amnestie však nikdy nic nevyřešila a hříšníky nenapravila.

Premiéra, jemuž by hrozilo trestní stíhání, by nejmenoval rád. „Snažil bych se přesvědčit hnutí ANO, aby do čela nominovala někoho jiného. A věřím, že bych to hnutí ANO přesvědčil. Nemůžeme mít přeci premiéra, který je trestně stíhaný,“ sdělil. Státní vyznamenání by Hynek udělil zejména současně žijícím bojovníkům z druhé světové války. 

Na prezidentskou kampaň v současné době disponuje penězi od občanů, na transparentním účtu má dle svých slov statisíce. „Já sám jsem nevložil do prezidentské kampaně nic. Vložil jsem pouze do kampaně Realistů. Nejsem tak bohatý, abych mohl financovat další kampaň,“ sdělil závěrem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …