Přežít neděli a pondělí. Moravec a politické špičky o povodních

15.09.2024 14:43 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Především sever Moravy dál sužuje velká voda. Zcela v klidu ale nemohou být lidé ani na jihu Čech. Zdejší hejtman Martin Kuba přesto lidem do kamer sdělil zásadní věc. „Jestli někde mají mít lidé pocit, že je to stát a společnost pro ně, tak je to při povodních. Peníze na to jsou.“ Ministr životního prostředí Petr Hladík občany také uklidňoval. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček nad stovkami svých spoluobčanů kroutil hlavou.

Přežít neděli a pondělí. Moravec a politické špičky o povodních
Foto: Scren ČT24.cz
Popisek: Václav Moravec

Předseda ústřední povodňové komise a ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL), ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS), ředitel Českého hydrometeorologického ústavu Mark Rieder a generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček i hejtmani Moravskoslezského kraje Josef Bělica (ANO) a Olomouckého kraje Josef Suchánek (STAN), jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) a zlínský hejtman za ANO Radim Holiš.

Ti všichni vystoupili v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi a promluvili o povodňové situaci na Moravě, ale i na jihu Čech i na východě Čech.

Úvodní slovo dostal hejtman Suchánek a varoval, že aktuální povodňová situace je stejná nebo horší, než byla v roce 1997, ale díky lepší připravenosti republiky se vše daří zvládat lépe, než se to dařilo v roce 1997. „V této chvíli můžu říct zcela jistě, že podél řeky Bělé je to horší, než to bylo v roce 1997. A to až k polským hranicím. Z hlediska úderu přírody, úder vody, je to mnohem horší než v roce 1997. Máme tam tři pohřešované, se kterými to pravděpodobně nedopadne dobře, ale zatím jsou pohřešovaní. A nemáme tam pobořené domy. I když zatopené ano. A to navzdory tomu, že je ta situace horší než v roce 1997,“ pravil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hlavně, aby vláda nezavedla obří povodňovou daň., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseOldwin , 15.09.2024 15:01:35
ona povoden samotna je pro lidi obrí katastrofa.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…