Při pietním aktu pískala skupinka lidí na Zemana. Jednoho muže policie zadržela

28.10.2015 19:45

Rázně zakročili policisté proti muži, který dnes narušoval pietní akt na Hradčanském náměstí v Praze. Při kladení věnce k soše Tomáše Garrigua Masaryka zde na prezidenta Miloše Zemana jeho odpůrci pískali, křičeli, že není jejich prezident, někteří z nich měli i symbolické červené karty. Jednoho z nich zadrželi policisté a za ruce a nohu ho dovlekli do auta. Informoval o tom server iDnes.cz.

Při pietním aktu pískala skupinka lidí na Zemana. Jednoho muže policie zadržela
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou
reklama

Podle něj bylo na zmíněném náměstí v době pietního aktu přibližně 500 lidí, většinou šlo o cizince. Když krátce po 16. hodině vyšel Zeman s doprovodem k soše, zhruba dvacet nebo třicet lidí začalo křičet, že Zeman není jejich prezident. Poté, co Zeman položil věnec, křik lidí zesílil. Někteří pískali, jiní mávali červenými kartami, trenkami, nebo měli rozsvícený mobil s červenou plochou.

Celý text je ZDE

Jednoho z protestujících odvlekli policisté k autu. Táhli ho za ruce a nohu. Muž měl při tom vyhrnuté oblečení do půli těla a křičel Havel! Havel!

„Mohu potvrdit, že jednoho muže ochranná služba zajistila z důvodu narušování pietního aktu a předala ho policii,“ řekla serveru mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.

Doplnila, že ochranná služba muže nejprve vyzvala, aby přestal obřad narušovat. „Muž neuposlechl výzvy, za pomoci hmatů a chvatů ho zajistili a předali policii. Ochranná služba moc dobře ví, co na místě dělat a co nedělat. Pokud nějaké osoby narušují pietní akt, který narušován být nemá, tak ochranná služba vždy zasáhne,“ komentovala zásah ochranky Nguyenová.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…