Přibývá důchodců, kteří pracují. Podle ČSÚ jich je 145 tisíc

09.10.2013 12:15 | Zprávy

V Česku postupně přibývá pracujících důchodců a důchodkyň, a to i přes zvyšování věku pro odchod na odpočinek. Zatímco v roce 2010 chodilo do zaměstnání 129.600 starobních penzistů a penzistek do 70 let, letos v prvním pololetí jich bylo už 145.100. Výsledky ve středu na tiskové konferenci představil Český statistický úřad (ČSÚ).

Přibývá důchodců, kteří pracují. Podle ČSÚ jich je 145 tisíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodkyně, ilustrační foto

"Každoročně přibývá počet zaměstnaných starobních důchodců, zároveň pobírají důchod a stále pokračují v pracovní aktivitě," uvedl Daniel Chytil z oddělení pracovních sil ČSÚ.

Míra zaměstnanosti důchodců není vysoká

Podle jeho kolegy Ondřeje Nývlta není míra zaměstnanosti důchodců příliš vysoká, i když se zvedá. Dosahuje 11,5 procenta. Většímu uplatnění brání nedostatek zkrácených úvazků, míní experti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe, čtk

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VIDEO se šíří: Kokain, nebo kapesníček? Novináři vpadli do kabiny, Macron cosi schoval

20:30 VIDEO se šíří: Kokain, nebo kapesníček? Novináři vpadli do kabiny, Macron cosi schoval

Na sociálních sítích se šíří video lídrů Francie, Německa a Velké Británie, které vzbudilo spekulace…