Přijdou na mě bílé kápě od Tomia! Pavel Novotný se koukal na debaty v ČT i na Nově. Dožije se zítřka?

20.10.2017 9:38

Bulvární novinář, podnikatel a pražský zastupitel za ODS Pavel Novotný sledoval čtvrteční Duel v TV Nova mezi předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a volebním lídrem ČSSD Lubomírem Zaorálkem, stejně jako následnou Superdebatu lídrů v České televizi a pro ParlamentníListy.cz sepsal svým nezaměnitelným způsobem analýzu.

Přijdou na mě bílé kápě od Tomia! Pavel Novotný se koukal na debaty v ČT i na Nově. Dožije se zítřka?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bulvární lovec Pavel Novotný
reklama

Zcela mimořádně jsem se uvolil k této analýze předvolebních superdebat, neboť uznávám, že nikdo jiný to udělat nemůže. Je skutečně obtížné u nás dnes najít novináře, který proti Babišovi buď není zaujatý, či pro něj nepracuje. A navíc rozumí politice, a co je nejdůležitější – umí se dorozumívat s primitivními organismy, což je při psaní textů pro PL zásadní předpoklad.

Autor textu je navíc zcela nadstranickým expertem s podotekem, že je členem ODS, což ale na textu vůbec nepoznáte.

Poznámky si budu dělat přímo při sledovaní a tlumočit je do primitivní řeči čtenářů Parlamentních listů, kdyby někdo nerozuměl ani neandrtálskému přednesu, zavolejte mi (602 300 400 nebo 721 818 141, a nevolejte mi v noci, spí mi děti a já přepočítávám peníze od tatínka), nebo mi napište na facebook a já vám to budu slabikovat, či pošlu nějaký obrázek.

Začínáme na Nově, kde je Andrej Babiš doma (nebudu rozvádět) a kam se přijel Lubomír Zaorálek de facto rozloučit, protože volebním lídrem vládnoucí strany je v životě rozhodně naposledy, pokud se za čtyři roky nechystá kandidovat za ANO, či za nacisty Tomia Okamury, nebo jak se bude jmenovat další strana ulhaného zlodějo-polojapončíka, až si vytuneluje tu letošní, stejně jako tu předchozí.

Zaorálek, jehož socialisté dostanou dnes a zítra sedm procent, se tedy vlastně loučí, zatímco Andrej Babiš v debatě naposledy nemluvil k poddaným coby diktátor. V neděli bude již potvrzeným budoucím předsedou vlády, Okamura budoucím ministrem školství a Vojta Filip budoucím ministrem zahraničí. Tak to bude, debata nedebata, a bude to tak proto, že i čtenáři PL a další póvl u nás mohou díky demokracii svobodně chodit k volbám, zatímco v antické Spartě takové shazovali z útesů, coby pro společnost zcela zbytečné chudáky.

V rychlosti ještě rozdíly mezi sobotními výsledky obou stran a jejich voliči. ANO získá nečekaně nízkých 21 procent, ČSSD fiasko – 7 procent. Rozdíly mezi voliči obou stran jsou propastné. Už samotný fakt, že voliči ČSSD jsou na rozdíl od voličů ANO příčetní, ukazuje na obrovskou disproporci mezi oběma politiky co do obecenstva, ke kterému mluví.

Proto dle mého nemohou debaty nic změnit. Volič Babiše je šílenec, který by Babiše dnes a zítra volil, i kdyby krom organizace dotačního podvodu, krácení daní v řádech desítek milionů, úkolování novinářů a jím řízeného klekání cifršpionů na firmy ještě navíc spáchal teroristický útok, zavraždil a snědl tři kojence a následně zemřel. S voličem Babiše nehne nic, podobně jako s voličem Okamury. Ten ale u superdebaty na Nově nebyl, neb relaci moderuje černoch a na TV Barrandov běží Soudkyně Barbara.

Debata na Nově začíná. Fízl vypadá spokojeně a pan Rozlučka taky, ale jen se tak tváří, ostatně pro nebožtíka je pohřeb pohřbem, i kdyby se to tvářilo jako nový začátek.

Babiš na nic nečeká a lže hned od začátku a prohlašuje, že bude pracovat pro občany hned jak se stane premiérem, což bude ve skutečnosti přesně ten okamžik, kdy začne definitivně pracovat jen pro sebe na sto procent, zatímco doposud tak činil jen na pětadevadesát.

Zaorálek odpovídá na otázku, kdo s kým v ČSSD kamarádí. Realita: Zaorálek nenávidí Chovance, ten nenávidí Zaorálka a Sobotku a Sobotkovi už je všechno jedno, hlavně mi nechte trafiku, jenom ať nemusím pracovat.

Koranteng pořád řeší, že se může mluvit minutu a kdo odpovídá jak dlouho. Jakoby to nebylo jedno. Zaorálek končí a na pravdu mu stačí půl minuty (přenesenými slovy: Babiš lže a kdokoli u nás volí populisty, je naprosté hovado, v čemž má absolutní pravdu) a Babiš může mimo Českou televizi mluvit, jak dlouho chce. Teď ho Koranteng ukončil po dvou minutách, a to Ray neudělal dobře, to zkusí ještě jednou a na Vánoce už sváteční zprávy moderuje s Borhy Partyšová.

Zaorálek oznamuje, že ČSSD je sázkou na jistotu, protože jejich témata zpracovávali roky. Nikoho to nezajímá, sociální demokracie dnes a zítra končí. Jistotou ale socani proti Babišovi samozřejmě jsou, akorát proti Babišovi je jistota i siderické kyvadélko Petra Cibulky.

Babiš ukazuje 40 stran svých výsledků coby ministra financí a oznamuje, že je druhý nejlepší ministr financí v Evropě a tvrdí, že udělal více práce než všichni jeho předchůdci dohromady, k čemuž dodávám, že pan Miloslav Kalousek byl v roce 2011 ve Washingtonu oceněn coby nejlepší ministr financí ve střední a východní Evropě, zatímco Babiše za jeho řízení resortu financí nedocení tutově ani na hajzlu v Bukurešti, ale to čtenářům PL říkat nemůžeme, ti tu cenu pro Kalouska dávno vytěsnili z paměti, jinak by se museli jít zastřelit. Zcela nezávisle dodávám, že ministerstvu financí by bylo nejlépe pod Janem Skopečkem z ODS, to jen tak na okraj, kdyby to někoho zajímalo. Dobře by ho vedl i Kocourek, to je ten, co řekl, že odklonil před ženou peníze a do týdne musel odstupovat pod tlakem médií, zatímco tady fízl Babiš páchá závažnou hospodářskou kriminalitu na očích celého národa a jeho čtvrtina jej volí.

No nic. Zaorálek potřetí připomíná, že Babiš bude trestně stíhaný premiér. Vůbec tomu nerozumím, proč to říká? Jistě, je to důležité, ale voličům ANO je to jedno a zbytek diváků, co nevolí Babiše, určitě nebude volit ČSSD, neboť se jedná o hlas, který propadne a jsou tu přeci jiné strany, já nevím, namátkově například ODS.

A jdeme na daně. Babiš bude tutově lhát, že stoupnou platy zaměstnanců a ekonomice se díky němu daří. V reálu nás vnímají investoři pozitivně jen díky členství v EU, levné kupní síle a faktu, že Miloš Zeman snad už brzy umře.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

A Babiš už lže, ale Ray s tím nic nedělá, protože divné by bylo, kdyby Babiš říkal pravdu.

První chyba Babiše: Říká, že se blížíme průměrné mzdě 30 tisíc a zmiňuje hasiče, což mu poradil nějaký chytrák z řad jeho imagemakerů. Hasiči jsou ve skutečnosti státní děvky pro všechno, co dělají za 22 čistého a měli by brát padesát. Zaostalou Moravu a Slezsko navíc podobné řeči štvou, tam mají lidé 15 a stejně už všichni volí Okamuru, protože ten tvrdí, že se na nás řítí triliarda uprchlíků.

Zaorálek zase legračně tvrdí, že daně nezvýší, naštěstí už je to fuk, Zaorálek a celá ČSSD končí. Navíc lidi jako Pavel Novotný jsou ti, co točí ekonomiku. Podnikám, vydělám sto, utratím sto, to já vás živím, vy boule, a pokaždé, když socani vyhráli, byl jsem první na ráně. Ostatně, kdo jiný než lidé jako já. Jsem nestranný, ale živnostník a podnikatel může stejně volit jenom ODS a Kalouska.

Zaorálek se bojí o české Vánoce, které nám prý Babiš zdraží. To se bojí správně, ono nám celkově bude brzy hůř, nejen o Vánocích, ale lid si to tak dnes a zítra zvolí a chce to tak. Bude nám vládnout slovenský estébák a prospěchář, pomáhat mu bude zloděj a lhář Okamura a všechno to budou jistit komančové, máme demokracii, ne?

Mimochodem, nejlepší Vánoce by byly s ODS, namátkově.

Zaorálek zase správně opakuje, že Babiš je trestně stíhaný a hrozí mu deset let. Já včera dočetl nového Kmentu a budu spát s rozsvícenou lampičkou ještě týden. Škoda že průměrný Babišův volič má zločiny svého idolu na salámu, neumí číst, případně obojí, a Zaorálek to opakuje zbytečně.

Kdyby teď Andrej před kamerou vyjel čáru pervitinu a znásilnil jedenáctiletou árijku, nepřijde o jediný hlas, protože to byla účelovka, montáž a akce České televize, přestože jsme Nově.

Konečně reklama a tak uvidíme něco pravdivého... Nejdřív pouták na krávovinu jménem Moje tvář má známý hlas, kde se hodně tančí a zpívá a jsou tam kozy, takže to čtenáři PL asi budou znát. Mě potěšila vykozená Jitka Boho Válková, která byla po trojici ošklivý Koranteng, ošklivý Babiš a hnusný Zaorálek velkým osvěžením, když si vezmete jaký jsem třeba já krasavec, musíte pochopit, že dívat se na ošklivější lidi a psát přitom pro násobně hloupější lidi je utrpením, ze kterého mě může vytrhnout jen podobná sexbomba, pohled na malé dcerky, které dnes večer hlídám a právě mi tu (Zaorálek zrovna mluvil o důchodech a Babiš šustil papíry) usnuly, případně manželka, nebo pomyšlení na hezkého a moudrého pana Fialu z ODS například. Škoda, že nepozvali jeho.

Ne, to neříkám proto, že jsem člen ODS, to říkám proto, že ODS se zítra stane druhou nejsilnější stranou v zemi. Tak to samozřejmě bude, stále tu ještě žije příčetná část obyvatelstva, která neslyší na populismus a neexistující českalačnou armádu muslimů. Ono je to fuk, stejně bude vládnout fízl s podporou hajzla z Tokia a rudých sviní, ale Zaorálek končí a Fiala startuje, no nic, buďme objektivní a se zvoláním „Ať žije ODS, její slušný předseda a silný program“ hurá zpět do studia za estébákem a loučícím se nadsamcem.

Senioři. Teď přijde Babišova klasika. Jeho hlavní skupina, což se donedávna týkalo i socanů, ale to je passé. Senioři teď volí takto: 40 % Babiš (to jsou ti s lehkou demencí a ti, jimž fetují děti a vnoučata), 40 % komunisté (a zase jich vymřelo méně, než se čekalo, snad příště, voliči KSČM by měli umírat dřív, strašně to Matce přírodě zazlívám, že to ještě nezařídila), no a zbytek (těžké demence, tupá hovada atd.) volí Okamuru.

Zaorálek ví, že končí, a tak správně využívá čas na důchody připomenutím, že Babiš zotročuje zahraniční zaměstnance (pravda) a volně tím přechází na bezpečnostní rizika plynoucí ze zahraničních uprchlíků, dlouho jsem takovou píčovinu neslyšel, ale chápu, že kdo nemluví o uprchlících, ten je mrtev, s výjimkou ČSSD, která je mrtvá stejně.

Babiš dostává v návaznosti na výše uvedené hysterák, neuvěřitelná drzost od Zaorálka, který mu předložil seznam pokut, které Babiše firmy dostaly za neúnosné podmínky na pracovištích atd.. To už si nikdo přítě nedovolí, bude diktatura, všichni budou viset, na zbytek Babiš klekne, Nova se bude jmenovat Babiš, no prostě bude od neděle jiná doba, totalita. Protože máme demokracii.

Škoda, za vlády ODS s Kalouskem a KDU-ČSL by bylo jistě lépe, ale to jen tak na okraj.

Zaorálek naznačuje, že zaměstnavatelé mají na to, lidem přidat. Přesně ten důvod, proč jsem rád, že jde jeho strana do kytek. Kdyby byl Babiš frajer, jako je třeba pan Novotný, tak mu řekne, že o mzdách rozhoduje trh a ne ČSSD.

Andrej ale radši jede v rytmu „lidi nechtějí pracovat, protože mají vysoké dávky, ať už neparazutují“, což útočí na všechny voliče Okamury, kterým to je ale jedno, protože kvůli Korantengovi stále trucují u Soudkyně Barbary na TV Barrandov, ale oni by stejně byli na Barrandov kino nebo by před barákem lynčovali nějakého náhodně okolojdoucího Roma.

Zaorálek říká velké moudro, že by „měla být migrace pod kontrolou“… V reálu u nás žádná migrace není, plebs jen věří, že „jednou bude, jestli tomu Tomio nezabrání“, a jediné, co by tu mělo být pod kontrolou je Babiš a volební právo pro lidi, kteří nevěří České televizi, volí Okamuru či čtou Parlamentní listy.

Tady udělám vložku, protože zbytečný Zaorálek mluví o důchodovém systému v Německu, což je zbytečné, protože pro 90 procent diváků je Německo Merkelová a tedy zlo, zatímco v reálu je Merkelová statečná a silná politička.

Jo ta vložka: Hele já vím, že Parlamentní listy čtou i rozumní lidé, ale kvůli těmto devíti prostě nemohu pokaždé dávat do závorky, že ne všichni jste kreténi, sorry jako. Devět je vás normálních plus ředitel redakce Jarda je taky celkem příčetná bytost. Zbytek bych utratil, už kvůli republice.

No nic. Babiš mluví o tom, že musí konečně udělat důchodovou reformu. Co dělal poslední čtyři roky, nevím, ajo vím, kradl. Přečtěte si Kmentu. Boss Babiš. Vynikající kniha, podobně jako je třeba, já nevím, ODS vynikající strana.

A teď reklama a pak přijde zlatý hřeb – strašení uprchlíky. Science fiction, podle které bude v pátek a sobotu 80 % lidí volit. Netýká se Prahy a několika opuštěných samot na venkově, kde žije inteligence.

Hele je reklama, využiju toho: Tak co vy pitomci, co jste volili Zemana, už vám to došlo? Přál bych vám, abyste přišli do pekla. Smrt Zemanovi. Smrt Putinovi. Ať žije Havel! Ať žije Havel!!! Uuuuuuuuf!

Popojedem. Zaorálek i Babiš varují před uprchlickou politikou EU. Díky, to jsem neznal. Koukám do statistik, zda je tu pořád dvanáct migrantů. Ano je. Už dva roky se snažíme vzít si se ženou nějaké domů, ale bohužel nejsou.

Babiš říká, že nechce migranty, a že zastavit je už před Evropou. Chudák a zpátečník. Už aby byl rok 2050, kdy bude v ČR polovina obyvatel asijská a bude tu půl milionu muslimů. Svět se mění, blbečkové.

Babiš řekl v 20:58 první pravdu od 19:57, a to, že Sobotka se nedomluví anglicky.

Zaorálek slibuje, že kvóty nebudou. Ale budou. Musíme být solidární. Dobře, ODS je taky nechce, tak asi nebudou. Stydím se za svůj národ. Ó kéž by každý volič Okamury byl utopen, či odeslán do Sýrie, a místo něj přišli tři pracovití migranti. Sorry, to mi ujelo. Opravdu se omlouvám. Musím být nestranný, ať žije ODS, ať žije Havel, ať žije humanita.

V televizi Zaorálek i Babiš teď uhýbají otázce, proč je důležité, že jsme v EU, což je věc, která se tupým Čecháčkům tají. Využiju jí pro jeden citát – politolog a sociolog Tomáš Lebeda: „Významná část české společnosti už ani nemá pocit, že by demokracie byla nějakou cennou hodnotou, neřkuli nejlepším systémem vládnutí.“ Jak vidíme z průzkumů, nemálo Čechů si myslí, že jistá forma vlády pevné ruky by mohla být docela dobrým řešením. To ovšem znamená, že dávají všanc sami sebe, aniž by to věděli. Až to zjistí, bude pozdě. Pardon, to mi zase ujelo.

Ale v televizi Zaorálek podruhé utekl Korantengovi z otázky na EU. Napotřetí už musel, a tak řekl pravdu: Klesla by nám životní úroveň o čtyřicet procent. Je dobře, že to sem píšu já, Pavel Novotný, a tupí čtenáři tak mohou mávnout rukou, protože tohle si paviáni tady na PL připustit, tak se musí jít zabít. EU je prospěšná a máme se díky ní lépe. Václav Havel byl velký státník. Okamura je populista, lhář a tunelář. Sorry... Babiš říká, že je špatně, že Británie opustila EU. Po čtyřech letech řekl něco, co se mi líbí a mám radost, že to sem mohu přepsat, protože vím, že to čtenáře PL musí mučit.

Doposud jsem byl velmi objektivní a budu i dál. Líbí se mi jak mluví Zaorálek, je příčetný. Andrej jede roboticky to svoje a pořád se rozhlíží po studiu, které se mu líbí a už ví, že si ho i s celou budovou okolo brzy definitivně koupí nebo znárodní.

Už aby kluci seděli za hodinu u Moravce. Na České televizi. V jediném svobodném a pravdivém médiu v zemi, což čtenář Parlamentních listů zjistit, zří, že žil ve lži. Česká televize s výjimkou sexuální orientace Vaška Moravce nic netají.

A chci pochválit TV Nova, že dnes Babišovi nenadbíhala a byla objektivní. Jako pan Novotný. Jako Havel, Svěrák a další významní lidé.

Blíží se konec. Zaorálek říká, že započal v Německu strategický dialog s Merkelovou. To se mi líbí. Mně a Zaorálkovi. Tedy oni to schvalují všichni politici, ale plebsu se to říkat nemá a nesmí. Zaorálek je vlastně celkem frajer. Velký proutník a chytrý chlap, škoda, že reprezentuje tak protivnou stranu, ale co, stejně končí.

Místo ní tu teď bude autokracie fízla, který na nás klekne. Vnitro, finance, předseda vlády. Zahraničí komunisté. Okamura předseda Poslanecké sněmovny a ministr školství. My-inteligence to přežijeme, ale až se to zase otočí, budeme věšet voliče SPD na kandelábry. Dobře, jen vás vyženeme, nebudeme vás zabíjet, nejsme vy, my nesníme o tom, že topíme uprchlíky, zabíjíme Romy a věšíme Pražáky. Pardon.

Oba kluci ve studiu odmítají euro. Babiš si ho samozřejmě přeje, protože to uleví jeho firmám, ale to by tady nikdo nepochopil. Já taky nechci euro. Babiš ho chce, ale říká, že ne, čemuž jeho voliči věří, protože nevěřte mučedníkovi z Bratislavy, že ano.

Série osobních otázek. Zaorálek: Babiš je dravec likvidující konkurenci. Pravda. Babiš: Měl jsem Zaorálka rád. Lež.

Pro mě jednoznačně vítěz debaty je Zaorálek. Nelže a nebyl fízl. Je to jedno. Končí. Budoucí diktátor Babiš prosí občany, aby přišli k volbám a neochotně odjíždí na Kavky, kam mnohem ochotněji odjíždí na rozlučku i Zaorálek. Andrej prosral asi 20 možností začít sázek, neskutečně pomohl SPD, Okamura musí být z některých jeho proklamací nadšený.

Dost jsem se nudil. Na České bude lépe.

A už jsme tam. V mezičase jsem si pustil Slavii, která je to samé, co tradiční strany jako ODS, či TOPka, tedy jediná normální volba. Slavia dala krásný gól. Ó jak já bych se rád probudil do světa, kde nepíší voliči KSČM, Babiše a SPD, tedy lháři, do diskusí, že kvůli Novotnému by nevolili ODS, byť Novotný je čudla a řadový člen, do světa, který je celý slávistický a všichni tam dělí jiné lidské bytosti ne na černé a bílé, ale na dobré a špatné.

Kavčí hory – zvedne Moravec comingoutovou rukavici hozenou ráno Stropnickým? Góóóóól!! Pardon, Slavia vede na Villarealu dva nula. Poslední radost do pondělí, kdy mě přijdou pověsit bílé kápě od Tomia.

Na České se mi líbí, že je to médium pravdy, a v superdebatě je publikum. Líbí se mi online zóna, kam kvůli v budově přítomnému Pitomiovi Česká televize vtipně poslala moderovat Tvarůžkovou, což je skvělá novinářka s tatínkem z Afriky. Skvělé! Nikomu to jinak nevadí, všichni čtenáři PL právě přešli za voliči SPD na Barrandov.

Hovoří šmejd Okamura a je vidět, že je v pohodě. Aby nebyl, od soboty bude tunelovat stranu, která získá 9 procent a už si pomalu vybírá spotřební elektroniku a jachtu, co si nekoupil, když vytuneloval Úsvit. „My jsme čistí,“ říká. Pane na nebi. Jak tohle může někdo volit. To musí ale být kretén.

Pan Fiala z ODS hovoří o tom, co bude dál s ČR. Mluví moudře. To je zajímavý politik a zajímavá strana. No nic, to jen tak na okraj, já jsem objektivní. Jediný politik, který nelže, krom Kalouska. Objektivně. „Vy nemůžete mluvit za Vojtěcha Filipa,“ říká Moravec panu Fialovi. Drzost! Pan Fiala může vše. Je to slušný člověk. Šmejd Filip, reprezentant ideologie, která popravila Horákovou říká, že Fiala odklání pozornost od možnosti, že by ODS vládla s ANO. Kravina větší než fakt, že se na nás řítí milion muslimů.

Přichází Zaorálek se rozloučit, a za ním fízl. Fízl na úvod nakládá Okamurovi. To se mi líbí. Škoda, že jsou všichni voliči SPD v hospodě, nebo u Soudkyně Barbary.

Moravec se mi líbí, hned zajíždí do Babiše. Ještě by mohl nakopak do zadku Okamuru, nadat mu do rasistických šmejdů a nechat ho vyvést, přiznat, že je gay a zmínit, že Slavia vede nad Villarealem a dát slovo panu Fialovi, který má zatím podle mě málo prostoru.

Moc se mi líbí Ivan, který se znovu ohrazuje proti lži Babiše, že Piráti půjdou s ním. Piráti skončí v opozici a budou dobrou opozicí. Stejně jako bude skvělou opozicí ODS. Dodal bych, že i Kalousek, ale mám pocit, že TOPka skončí pod pěti procenty. Kvůli ODS, která získá sedmnáct.

Hovoří čerstvě teplý Stropnický. Kéž by byl Ben Christovao stejný frajer jako on. Líbí se mi, jak zdůrazňuje budoucnost ČR při současných prognózách. Zaostaneme. Je to pravda. Ale u toho už Matěj nebude. Zelení nebudou v Poslanecké sněmovně, stejně jako Topka, což mě mrzí, protože Feri je můj kamarád a mám ho rád a pan Kalousek je po panu Kuberovi a vedení ODS můj nejoblíbenější politik.

„Nebudeme rozhodovat o ničem menším, než že budeme dál svobodní občané, co se nemusejí bát státu, anebo ne.“ Má pravdu pan Kalousek. Škoda, že plebs a lůza má volební právo. Skutečně nás čeká ekonomická katastrofa, zchudneme o třetinu a jednou dětem nevysvětlíme, co jsme jim to připravili.

Farský, příčetný politik strany, která získá 3,5 procenta, hovoří o jednoduchém státu. Hovoří zbytečně, čeká nás vláda Babiše, stát bude nepřítel. A Farský nemá rád poker, což je neodpustitelné, poznámka bokem.

Což je nic proti tomu, že Villareal už hraje se Slavií 2:2. Nevadí, hlavně aby už brzy umřel pan prezident, zavřeli Babiše a Okamuru přejela tramvaj. Přát někomu smrt je strašné, ale svět bez Zemana a Okamury, kteří jsou mrtví, a bez Babiše, který dostal doživotí, by byl objektivně lepší svět.

Zaorálek správně říká, že jej nezajímají názory pana Okamury. To je hezké Lubomíre, ale bohužel tu máme deset procent primátů, které to zajímá. Ale v tomhle jsem s tebou.

Vojta Filip mele o strachu lidí z referenda. Mele chujoviny, ale je to fuk, už ví, že bude ministr zahraničí. Klasicky utíká z otázky, zda by toleroval menšinovou vládu ANO. Utíká podruhé. Bože, já nenávidím komunisty. Mimo zákon. Moravec se potřetí ptá Filipa, zda vylučuje možnou koalici s ANO. Zbytečně.

Moravec se ptá Andreje na koaliční potenciál, jako by Babiš žádný neměl. Podle mě s ním je krom ODS a TOPky ochotný jít každý.

Andrej lže jakoby už měsíc nevyjednával povolební uspořádání. Moravec se ptá Bělobrádka, zda by šel do koalice, kde by byla za ANO premiérka Šlechtová. To je ta, co obtěžovala Rossiho. Nevěděl jsem, že Moravec kouří trávu.

Další idiotská otázka Moravce. Ptá se Babiše, zda je pravda, že má tajný plán přepustit post premiéra někomu ze spolustraníků. Co je to za blbost. Babiš netouží po ničem jiném než být premiérem.

Kdo čte Jardu Kmentu, ten má jasno. Škoda, že část voličů Babiše číst neumí, a ti jeho voliči, co číst umí, čtou Parlamentní listy, což je krásný bulvár a studnice pohádek, ale pravdu si přečtete u Kmenty, na Facebooku Pavla Novotného, či na teletextu České televize.

Bartoš správně hlásí, že nikdo z přítomných politiků krom Okamury nechce vystupovat z EU. Mám Ivana rád, ale nemá pravdu. Okamura taky nechce vystupovat. Jen to říká, protože je to populistické hovado, kterému je všechno jedno, stejně jako jeho voličům, kteří by měli chodit demokracie nedemokracie označeni po ulicích stejně jako Židé za protektorátu.

Ivan Bartoš mluví dobře. Věřím Pirátům. Škoda, že volím ODS, a jinak bych volil Kalouska. Hodně se za to stydím, ale udělal jsem si volební kalkulačku, ale vyšli mi Piráti. Asi moc hulím.

Mluví Filip. Balím jouinta a přemýšlím, zda má paruku. Asi ne, ale vypadá to tak. Moravec dává KSČM hrozně prostoru, ale uznávám, že budoucí ministr zahraničí je budoucí ministr zahraničí. Zato Farský tam je zatím jak namalovaný.

Pan Fiala říká, že věří, že se dá v ČT vést slušná debata a namítá, že zatím moc prostoru reagovat nedostal. Má pravdu, je mu křivděno, snad dostane více prostoru, je to budoucí (2020 po předčasných volbách) premiér a neříkám to proto, že jsem člen ODS, což jsem doteď nechtěl zmiňovat, abych nedráždil.

Zpět k objektivní žurnalistice: Nejlépe zatím mluví pan Fiala, pak dlouho nic a pak... Bartoš… ale objektivně nejlépe mluví pan Fiala.

Moravec marně potřetí žádá Babiše o odpověď na otázku ohledně možné politické krize v povolebním uspořádání. Marně. Moravec si zahrává, neuvědomuje si, že mluví s budoucím diktátorem. Za týden nemusí být žádná Česká televize a když se přimluví Okamura, tak ani nebohá Tvarůžková. O Moravcovi se nebavím, ten, coby trápič Babiše a gay, což smrdí Tomiovo voličům, bude ve vyhnanství na Krymu (na truc) už v pondělí.

Celkem zábavná debata ohledně procedur po volbách týkajících se Zemana. Jako by někdo tušil, co nemocný a svéprávnost pozbývající ochmelka z Hradu může udělat. Jedna ruka s Babišem a s becherovkou, strašné. Největší slovo ohledně ustavující schůze má Vojta Filip, čeho jsem se to dožil. Proč je zván do televize. A proč tam zvali Farského, zatím řekl tři věty.

Méně mluvil jen Stropnický, ale ten dnes už řekl to nejdůležitější dopoledne. Teď mluví černoprdelník Bělobrádek, zachránce KDU-ČSL, dobrý politik, jeden by až zapoměl, že v té vládě s estébákem byl také. To mi připomíná, že bych vám měl napsal, jak dopadnou volby:

ANO 21
ODS 17
KSČM 9
Piráti 9
SPD 9
ČSSD 8
KDU-ČSL 6
TOP09 4,5
STAN 3,5

Okamura dostal po dvaceti minutách slovo. Zopakoval svůj kolovrátek pěti skřeků pro kretény (vlastenci, stop diktátu Bruselu, přímá odpovědnost politiků, ven z EU, a nic jsem neukradl, jsme transparentní hnutí a je nás jedenáct tisíc) a snad nebude už nic říkat, už jsme to slyšeli dvakrát.

Výborně mluví Stropnický o tom, jak ČSSD najednou mluví o levné práci poté, co čtyři roky neudělala nic, respektive levnou práci přinášela. Má pravdu. Škoda, že Zelení v Poslanecké sněmovně nebudou, mám stalinistu Matěje rád.

Andrej říká, že jeho trestní stíhání je účelové a vymyšlené. Jeho věta „Kdybych nebyl politice, tak nikdo neví o Čapím hnízdě“ je všeříkající. „Chcete se zapsat do historie jako první trestně stíhaný premiér ČR!“ říká Moravec. Ano, Andrej chce. Líbí se mi, že Andrej odpověděl, že to trestní stíhání je účelové. To jsme ještě neslyšeli.

Farský stále jak namalovaný. Během první hodiny (!) mluvil půl minuty, chichichi. To Bůh trestá STAN za to, co se děje v Řeporyjích, pardon to mi ujelo, to se vás netýká. Jé Gazdík dostal slovo v online zóně, ale jen na chvilku, STAN je volitelná strana, ale teď jen zaclání, ve volbách nemá šanci.

Zdravotnictví. Moravec tvrdí, že politické strany nenabízejí ucelený program pro české zdravotnictví. Má pravdu. Jediné, co politiky na zdravotnictví zajímá jsou peníze, které tečou resortem. Okamžitě se ztrapňuje Pitomio, který nezná podíl HDP na zdravotnictví, které chce SPD zvýšit a Okamura neví, že je to 7,5 a tipuje „čtyři až šest“. Výborně Moravec, škoda, že všichni voliči zloděje, tuneláře, lháře a populisty jsou stále na Barrandově, kde jinde by byli. Česká televize lže a stejně tam hovoří jazykem, kterému kmen SPD nemůže rozumět.

Pasáž, ve které Moravec griloval Okamuru na naprosté neznalosti programu SPD ohledně zdravotnictví a schopnosti popsat progres, který SPD zajistí a jak, bylo to nejzábavnější, co jsem dnes večer v televizi viděl. Já jsem tak rád, kdykoli je Okamura právem za blbečka.

Jediný, kdo příčetně hovoří o zdravotnictví, je dnes Kalousek. Privátní peníze, adekvátní spoluúčast. Farský stále jak namalovaný. Je vůbec ještě ve studiu?

„Náš hlavní problém je efektivnost zdravotnictví,“ říká Babiš naprostý lingvistický nesmysl. Mimochodem opakuji, že náš hlavní problém je Babiš, ale to tady píšu zbytečně. Tady je hlavní problém Kalousek, ODS, uprchlíci a EU.

Moudře mluví o zdravotnictví Zaorálek. Fond ze spotřební daně na tabák a alkohol je dobrý nápad. Nevím proč, ale tedy jeho vláda likvidovala kuřáky, a stejně ČSSD končí.

Opět Tvarůžková. Stejně je to skvělé, že u nás houfně moderují lidé s jinou barvou pleti. Že je to normální? Počkejte za pár měsíců.. Hanba mě fackuje za každého, kdo volí SPD, pardon, to mi ujelo.

Ať žije odkaz Havla! Velký státník. Pardon to také.

Slavia pořád 2:2. Venku skvělý výsledek. Když jsme u toho fotbalu, štve mě, že Okamuru budou volit hodně tupí sparťané, kteří věří tomu, že pokud s tím Tomio něco neudělá, tak jednoho nastoupí Spartička celá černá, což bych si moc přál. No nic, zpět do televize.

Pan Fiala krásně připomenul své zásluhy za navýšení lékařských fakult. Pan Fiala mi připadá jako dobrý, slušný politik. Pravda, není to žádný buldozer dívčích srdéček a drajvu, ale to by byl premiér, to jen na okraj.

Jé, tak zpět, Farský asi je přítomen, teď krátce promluvil o tom, proč se nedaří navýšit počet lékařů v regionech. Farský řekl čtyři celkem příčetné, ale nudné věty, což bude asi pro dnešek vše.

Výborný Zaorálkův výčet nemocnic, které patří Babišovi a podotek, že byznysmeni vstupují do zdravotnictví proto, aby v něm vydělali, to bylo vynikající. Stejně výborný Ivan Bartoš o penězích, které mají jít za pacientem. To i blb, co čte tento web a jinak už jen proruské weby a weby Barrandova, musí soudně uznat, že Bartoš byl vyni… pardon, já pořád zapomínám, kde jsem.

Moravec fenomenálně sestřeluje Babiše otázkami na řízení resortu dopravy ministrem za ANO. Moravec ví, že to Babiš hodí na socanského premiéra a smečuje: „Říkáte tím, že tu musí být jen vláda ANO, aby…?“ Ano, nejen musí, ale bude, Václave Moravče, lidi jsou blbí. Babiš bude za týden premiér, nedá se nic dělat, jsme v hajzlu, ale tohle bylo moc pěkné.

Výborý Faltýnek při dalším výletu do online zóny: „Nesmíte věřit novinám.“ No, my jim od chvíle, co do médií vlétnul Andrej, moc nevěříme. Ale zase nejsme takoví pitomci, abychm kvůli tomu četli proruské weby (nemluvím, za čtenáře PL, kteří nic jiného nečtou).

A jdeme do finále. Poslední slovo:

Okamura čte, že máme myslet na rodiny a děti. Na ty budu myslet já, který bude volit ODS, blbečku!

Bělobrádek říká, že čenoprdelníci jsou nejlepší řešení pro stabilní vládu. Smích v publiku byl namístě.

Babiš potisící prosí o maximum hlasů, aby ho zase neobešli a nadává na korupci a klientelismus. Ty jsi koště, estébáku. Ale hrál jsi to dobře, vyhraješ. Auuuuuuuu.

Kalousek hovoří o nepopulistickém a moderním programu TOP. S ANO nepůjdeme do vlády. Libí se mi, co říká, ale má to marné. Chytrých voličů mimo voliče ODS je málo.

Bartoš „pusťte nás na ně“, moc se mi to líbilo. Piráti budou po ODS druhým největším překvapením voleb.

Stropnický oslovuje sedm procent neoslovených. Oslovuje je marně. Nemluví spatra. Špatně. Sympaťák, ale končí. Zelení jsou jediná čistá volba. Nejsou.

Filip chce mír ve světě a bezpečnost a spravedlnost domů. Bere si do huby soudy. Popravili jste Horákovou hajzle!

Farský zve k volbám, nemáme si nechat ujít demokratický svátek. Nenecháme. A proto vyhrají populisté.

Zaorálek se obrací na ty, co neplánovali volit socdem. Nebudou prý rozdělovat společnost. Nebudete k tomu už mít příležitost, Lubošu. Bylo to hezké, ale bylo toho dost. Končíte. Čau.

Petr Fiala mluví krásně, objektivně nejkrásnější proslov, nižší daně, méně byrokracie, silná ČR, to je projev státníka, toho budu volit, ten se mi líbil. Objektivně?

Celkové hodnocení: Debatu na Nově projeli oba dva přítomní, zejména Babiš promarnil 20 příležitostí jak bodovat. Na České se mi skutečně líbil Petr Fiala, zblázněte se. Spolu s ním Bartoš, Zaorálek a Kalousek. Za nazdárka Okamura. Farský nehodnocen, podle mě tam místo něj byla papírová figurína.

Tím končí moje objektivní analýza. Loučím se zvoláním, že voliče AB mohu ještě vzít na milost, protože čelí skutečně sofistikované kampani, ale kdo volí SPD, je politováníhodný a pomočeníhodný chudák, na kterého by se mělo ukazovat.

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Jděte k volbám a zkuste nevolit populisty. Ale to asi pláču a kážu na špatném hrobě.

Slyšeli jste slovo boží.

Pavel Novotný

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: .
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…