Primář Nešpor: Zeman dělá reklamu likérkám. Možná odtud měl peníze na kampaň

31.01.2013 7:59

Bohnický primář a známý odpůrce alkoholu Karel Nešpor v rozhovoru pro Aktuálně.cz popřel, že by na Twitter napsal výrok na adresu Miloše Zemana (SPOZ), známého milovníka alkoholu a cigaret, že bude nutné vybudovat v bohnické léčebně prezidentské apartmá. Podle Nešpora jde o podvrh, sám prý na žádné sociální síti nevystupuje.

Primář Nešpor: Zeman dělá reklamu likérkám. Možná odtud měl peníze na kampaň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Nešpor přesto vnímá, že nově zvolený prezident často a veřejně deklaruje svůj kladný vztah k alkoholu.

"Mně to nějak do sebe všechno zapadá. Současný pan prezident měl velmi rozsáhlou a masivní volební kampaň, jejíž financování nebylo úplně průhledné. Tekly tam tajemné peníze. Dovedu si představit, kdo tam ty peníze posílal," říká Nešpor a za sponzory označuje výrobce alkoholických nápojů.

"Samotná SPOZ má na svém oficiálním seznamu sponzorů nějaké likérky. Financování politických stran je u nás neprůhledné a asi to někomu vyhovuje. Nemusí ty peníze poslat přímo na účet kampaně, ale zaplatí třeba billboardy, a to už se nikdo nedozví, zda to zaplatili oni. Tam bych viděl souvislosti. Celé je to nepřímá reklama. Ale je to moje konstrukce, jsem prostý lékař," dodává.

Zeman jako product placement

"Předpokládám, že politická kampaň je velmi drahá věc a odněkud peníze přicházet musí. Lidé, kteří by byli romanticky zamilováni do pana budoucího prezidenta, tak pravděpodobně nebudou tvořit většinu. Ale možná se mýlím a většina občanů jsou romantici a dary pochází od jeho obdivovatelů. Já si to ale nemyslím. Je jisté, že nepřímá reklama v českých médiích kvete, a divil bych se, kdyby se vyhýbala české politice. Tak jako existuje product placement ve filmech, stejně tak existuje i v politice," tvrdí Nešpor.

Primář si netroufá odhadovat, zda to, že se Zeman otevřeně hlásí k pití alkoholu, může být problém, když má zastávat nejvyšší ústavní funkci.

"Chcete po mě nemožné. Pana budoucího prezidenta jsem nevyšetřoval. Z údajů o spotřebě alkoholu nelze uvozovat, zda je někdo závislý, nebo není. A ty údaje mohou být zkreslené z toho důvodu, že sponzor pak přisype třeba víc..." říká Nešpor pro Aktuálně.cz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…