Primátor se starosty řešili rozvoj severovýchodu Prahy

08.02.2019 16:32 | Zprávy
autor: čtk

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a další zástupci Prahy se dnes sešli se starosty městských částí na severovýchodě Prahy ohledně budoucího rozvoje oblasti. Podnětem ke schůzce byl plán premiéra Andreje Babiše (ANO) postavit v okolí metra Letňany sídlo pro 10 000 státních úředníků, projekt je ale stále ve fázi návrhu a na schůzce na něj přišla řeč jen okrajově. Politici to po schůzce řekli novinářům. Starostové dodají magistrátu své podněty a budou se s vedením města scházet pravidelně.

Primátor se starosty řešili rozvoj severovýchodu Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

„My jsme se shodli na tom, že usilujeme společně o rozvoj této části města, který byl v minulosti trochu zanedbáván,“ uvedl po schůzce primátor Hřib. Dodal, že podle starostů je nyní v oblasti plánována stavba celkem 14 500 bytů a v tomto kontextu není tak podstatné, jestli u metra Letňany vznikne vládní čtvrť s úředníky a nemocnicí nebo ne. „Řešili jsme otázky, které se týkají severovýchodu obecně,“ shrnul.

Starostové Prahy 9, Letňan, Kbel a Čakovic vyjádřili v poslední době nelibost nad tím, že hlavní město vstoupilo do jednání se státem ohledně možnosti poskytnutí pozemků pro sídlo úředníků bez toho, aby je přizvalo. „Dnešní schůzku vnímám jako začátek konstruktivní spolupráce zúčastněných městských částí s hlavním městem. Bez toho to prostě nejde,“ uvedl starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…