Primátora Svobodu opouští věrný náměstek. A Boris Šťastný se dobře baví

18. 8. 2012 7:26

Náměstek pražského primátora Josef Nosek z ODS krotí svého nadřízeného a dosavadního politického spojence, primátora Bohuslava Svobodu. Neměl by prý věcné spory o řízení Dopravního podniku přenášet do politické roviny.

Primátora Svobodu opouští věrný náměstek. A Boris Šťastný se dobře baví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprimátor Bohuslav Svoboda
reklama

Primátor se vehementně postavil za odvolaného ředitele dopravního podniku Vladimíra Liche a označil jeho odvolání za útok na svou osobu a protikorupční principy, které v čele města hájí. Nosek naopak namítá, že důvodem ředitelova odvolání bylo manažerské selhání.   

Svoboda a jeho náměstek byli přitom doposud považování za politické spojence na magistrátu. Nyní se Nosek přidal k primátorovým kritikům, kteří již delší dobu tvrdí, že Svoboda zneužívá protikorupční rétoriku pro prosazení svých politických záměrů. Navíc prý některým radním až příliš zasahoval do jejich agendy.

„Jednalo se o manažerské selhání jednoho člověka, nerozumím tomu, proč je to tlačeno do politické roviny a proč by kvůli tomu mělo následovat koaliční jednání,“ uvedl Nosek k rozhodnutí o odvolání šéfa Dopravního podniku.  Je podle něj nesmyslné, aby kvůli odvolání jednoho manažera bylo odvolávání deset členů Dozorčí rady.

Podle některých se jednalo o pouhé vyvrcholení sporů mezi primátorem a náměstkem pro dopravu. Toho využívá křídlo pražské ODS, které Svoboda vloni odstavil od moci. „Je evidentní, že loňská privatizace pražské ODS ze strany primátora Svobody a části TOP 09 začala vadit už i jeho dosavadním spojencům. Naštěstí tentokrát se pan docent už na jakési kmotry ve své straně vymlouvat opravdu nemůže,“ řekl k tomu Svobodův předchůdce v čele pražské ODS, poslanec Boris Šťastný.

Ten by se se Svobodou mohl střetnout na podzimním kongresu, kde se oba chtějí ucházet o funkci místopředsedy strany. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…