Primě hrozí flastr 2,5 milionu za reportáž o burkinách

16.08.2017 13:27

Televizi Prima hrozí za zpravodajství o burkinách pokuta až 2,5 milionu korun. Informovala totiž prý neobjektivně, uvádí server Echo24.cz.

Primě hrozí flastr 2,5 milionu za reportáž o burkinách
Foto: Archiv
Popisek: Ženy v burkinách

O neobjektivitě zpravodajství FTV Prima píše ve své tiskové zprávě Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta se domnívá, že televize v červencové reportáži o burkinách podsouvala divákům neobjektivní zpravodajství a předdefinovaný názor. Televizi tak hrozí pokuta až 2,5 milionu korun. 

Diskuse o burkinách se rozpoutala poté, co v čestlickém aquaparku se vykoupaly ženy v tomto oděvu. Dne 10. července pak Prima odvysílala reportáž, kdy se redaktor vydal do bazénu v „náboženském hábitu“ a čekal, jak se plavčíci zachovají. Vedení čestlického aquaparku přitom upozorňovalo na skutečnost, že ženy se koupaly v burkinách, což jsou plavky, a vše tedy bylo v pořádku.

Původní text ZDE.

Server Echo24.cz tak zmiňuje rozhodnutí Rady, která uvádí, že Prima svým počínáním podsouvala divákům předdefinovaný názor na danou událost, že se ženy nekoupaly v burkinách, ale v běžném oblečení. „Takovýto závěr je zřejmý jak z celkového rámování reportáže, tak její výstavby i oslovených, jednostranně vypovídajících zdrojů informací,“ píše se ve zprávě. Reportáž pak podle rady vyvolává konstrukci potenciální hygienické nebezpečnosti koupajících se zahalených žen.

Objektivita zpravodajství na FTV Prima se neřeší poprvé, v minulosti se tak stalo před rokem ohledně reportáží o uprchlících z Iráku. V současné době odmítá Prima celou událost komentovat, jak uvedla mluvčí televize Jana Mrákotová, počká si na písemné doručení stanoviska Rady.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greto, už je to okoukané. Štěpán Kotrba připomíná, jak se strašilo koncem světa dávno před objevem švédské hvězdy

7:12 Greto, už je to okoukané. Štěpán Kotrba připomíná, jak se strašilo koncem světa dávno před objevem švédské hvězdy

Šestnáctiletá švédská studentka Greta Thunbergová varuje světové lídry, že pokud hned nezačneme něco…