Přišla policie, vše zabavila a Piráti volají: Policejní stát! Nikdo si tady nemůže být ničím jistý

16.12.2013 14:01

Pirátská strana se postavila na stranu těch, kteří jsou proti raziím v growshopech, tedy obchodech prodávajících potřeby pro pěstování konopí. Proto, aby byly zastaveny policejní zásahy vedené proti majitelům obchodů, vznikla i petice. „Nechci jen tak přihlížet tomu, jak se z České republiky opět stává policejní stát, ve kterém si nikdo nemůže být ničím jistý. To už tu jednou bylo,“ řekl k situaci autor petice Jindřich Krása.

Přišla policie, vše zabavila a Piráti volají: Policejní stát! Nikdo si tady nemůže být ničím jistý
Foto: Archiv
Popisek: Konopí - ilustrační foto
reklama

Na serveru Pirátské strany nyní najdeme informace o zásazích proti growshopům a jejich majitelům. Piráti upozorňují na to, že growshopy prodávají pěstitelské potřeby a mají v nabídce pouze legální zboží. Nyní však dochází k zásahům v těchto obchodech a zabavování zboží, to vše pod záminkou boje proti drogám. Touto kauzou prý byly zasaženy již desítky podnikatelů, kteří přišli mnohdy o velkou část svého zboží a nemohou tak pokračovat ve výdělečné činnosti. „Stát takto paralyzoval nemalé procento malopodnikatelské síly v Česku a zároveň určil směr budoucí protidrogové politiky v naší zemi,“ píše se na webu.

Podle Pirátů z událostí posledních měsíců to vypadá, že zatímco svět má nakročeno minimálně k legalizaci konopí, ne-li k úplnému popření smyslu protidrogových represí, Česká republika se bude ubírat úplně opačným směrem. Mnoho občanů vyjadřuje nespokojenost se současnými represemi a podepisují proto petici, kterou sepsal šéfredaktor české verze Soft Secrets a registrovaný příznivec Pirátů Jindřich Krása. Petici již podepsalo 4500 lidí. Podpisové archy Jindřich Krása také poslal předsedkyni petičního výboru Poslanecké sněmovny ČR, JUDr. Zuzce Bebarové-Rujbrové. Další lidé se mohou k petici připojit na stánkách Pirátské strany.

Celé prohlášení ZDE

Těžko říct, jestli šlo o cílenou likvidaci konkurence státu

„Tento zásah zcela jasně ukázal, jak neuvěřitelně se dá náš právní systém a zákony zohýbat a následně zneužít. Mnoho let u nás obchody s pěstitelským vybavením naprosto legálně fungovaly, jejich majitelé platili daně a zaměstnávali nemalý počet lidí. Těžko říct, jestli šlo o cílenou likvidaci konkurence státu, který chce prodávat konopí legálně za hříšný peníz v lékárnách, nebo skutečně o dlouhodobě plánovanou akci, která proběhla `zcela náhodou` právě před konopným veletrhem Cannafest. Petici jsem ale nespustil jen kvůli policií vykradeným obchodům – nechci jen tak přihlížet tomu, jak se z České republiky opět stává policejní stát, ve kterém si nikdo nemůže být ničím jistý. To už tu jednou bylo,“ napsal k situaci Jindřich Krása.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

19:58 Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa varuje před novým maďarským zákonem, zakazujícím propagaci LGBTQ…