Příspěvek Šafrova fóra k výročí: Před sedmdesáti lety lůza pokořila elitu. A teď zase padáme do bolševického bahna

25.02.2018 13:59 | Zprávy

V posledních dnech si připomínáme sedmdesát let od komunistického puče, tyto smutné události v roce 1948, které zdevastovaly společnost, komunisté pojmenovali Vítězným únorem. I po takové době se tu ale odehrává jistá podobná skutečnost, a to ta, že komunisté a extremisté požadující náš odchod ze západních struktur a opětovný návrat do sféry vlivu Ruska se sešli ve volebním štábu znovuzvoleného prezidenta republiky, kde se někteří z nich opili a další napadli novináře, napsali ve svém textu přispěvatelé serveru Forum24.cz Michal Závada a Jan Jandourek.

Příspěvek Šafrova fóra k výročí: Před sedmdesáti lety lůza pokořila elitu. A teď zase padáme do bolševického bahna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády v demisi Andrej Babiš

O komunistickou stranu chce nejspíše premiér v demisi Andrej Babiš opřít svoji vládu. Sám premiér je veden jako bývalý agent StB, což popírá. Podle serveru Forum24 se proto zdá, že padáme zpět do bolševického bahna, a tak připomněl, že je načase si připomenout, co vše nám vlastně komunismus a komunisté provedli. Kolik lidí připravili o život, uvěznili, okradli a kolik jich donutili k emigraci.

Bilance je prý děsivá. Komunisté se v první vlně zaměřili na likvidaci elity národa a prvorepublikové vlastence, ze kterých měli strach. Mezi prvními šli po elitních vojácích, letcích, po legionářích. Když měli jistotu, že armáda je pod kontrolou, šlo to podle serveru Forum24.cz rychle. Výčet je prý opravdu děsivý. Komunisté popravili z politických důvodů 248 lidí a některé zdroje uvádějí, že kolem sedmi tisíc jich mohlo zemřít v důsledku krutého věznění. Až přes 40 tisíc lidí bylo odsouzeno k dlouholetému žaláři v pracovních lágrech a uranových dolech. Do zahraničí prý pravděpodobně emigrovalo až 400 000 lidí.

Velký dopad měl komunistický režim i na duchovní, kdy komunisté okradli církve a teď jim navrácený majetek chtějí komunisté a Andrej Babiš zdanit. Podle serveru je jisté, že Československo přišlo o ty nejlepší osobnosti, které by potřebovalo tenkrát i nyní. Samotná emigrace probíhala ve dvou velkých vlnách, po únoru 1948 uprchlo přibližně sto tisíc lidí, podobně tomu bylo i po okupaci v roce 1968.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…