Příspěvky pro senátorské kluby se pro příští rok asi nezmění

02.12.2017 6:35 | Zprávy
autor: čtk

Příspěvky na hospodaření senátorských klubů se v příštím roce v porovnání s letoškem nejspíš nezmění. Šest frakcí by mělo dostávat podle doporučení hospodářského výboru horní komory měsíčně 31.850 korun a 6615 korun za člena. Částky jsou stejné jako v dosavadních třech letech. Pravidla pro příspěvky bude ještě příští týden schvalovat Senát.

Příspěvky pro senátorské kluby se pro příští rok asi nezmění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Nejvyšší sumu bude mít klub ČSSD jako nejpočetnější senátorská frakce. Díky jeho 25 členům to bude zhruba 197.000 měsíčně. Klub KDU-ČSL a nezávislí bude za 16 členů dostávat kolem 137.700 korun. Jedenáctičlenný klub Starostové a nezávislí bude mít zhruba 104.600 korun.

Desetičlenný senátorský klub ODS bude pobírat rovných 98.000 korun. Klub ANO, který má po zvolení podnikatele Jiřího Hlavatého poslancem šest členů, nyní pobírá zhruba 71.500 korun. Sumu by na předvolební úroveň mohlo zvýšit případné znovuzvolení Hlavatého senátorem v lednových doplňovacích volbách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Řešení

Dobrý den, tvrdíte, jak máte řešení na problémy lidí. Proč jste to nedokázali předvést za vaší vlády? Proč jste podle vás teda volby prohráli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartošova realitka za veřejné peníze. Kudy tekly miliony neziskovkám

8:18 Bartošova realitka za veřejné peníze. Kudy tekly miliony neziskovkám

Desítky milionů, ovlivňování zákonodárců i veřejného mínění za peníze a lidé, kteří zároveň seděli …