Příštím slovenským prezidentem bude Fico, nebo Kiska

16.3.2014 6:28 dop.

Příštím slovenským prezidentem bude premiér Robert Fico, nebo podnikatel Andrej Kiska, kteří podle téměř kompletních výsledků sobotního hlasování postoupili do druhého kola. To se uskuteční 29. března. Fico podle výsledků z 99,86 procenta volebních okrsků, tedy jen bez osmi okrsků, získal 28 procent hlasů, Kiska 24 procent.

Příštím slovenským prezidentem bude Fico, nebo Kiska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

„První kolo jsem vyhrál. Jsem úplně v pohodě a těším se na druhé kolo," odrážel Fico na tiskové konferenci dotazy, zda není zklamán výsledkem, který je slabší, než slibovaly průzkumy anebo než výsledek Ficovy strany Směr v parlamentních volbách před dvěma lety.

Premiéra dělí od hlavního soupeře jen asi 76.000 hlasů, a to je mnohem méně, než se čekalo, poznamenala zpravodajská televize TA3.

Kiska se hned pokusil získat přízeň voličů ostatních 12 kandidátů, kteří nepostoupili do druhého kola. Slíbil, že jako prezident by chtěl vrátit důvěru v tento úřad i usilovat o to, aby prezident byl protiváhou k vládě. „Jsem připravený bojovat. Nic mě neodradí od úsilí změnit Slovensko," prohlásil a ohlásil, že chystá trestní oznámení na premiéra za to, že jej nařkl, že si prý majetek nadělal lichvou.

VÝSLEDKY SLOVENSKÝCH PREZIDENTSKÝCH VOLEB ZDE.

Server iDnes.cz označil výsledky prvního kola slovenských prezidentských voleb za faktickou porážku premiéra Fica. Naopak za překvapení voleb označil třetí místo se ziskem 21 procent pro 42letého poslance Radoslava Procházku, kterému podle slovenského zpravodaje serveru dali hlas pravicoví voliči. Naopak voliči Fica k volbám nepřišli. Možná to prý bylo kvůli nepříznivému počasí - Slovensko v sobotu zasáhla vichřice. Přesto prý byla volební účast relativně vysoká, přes 40 %. Druhé kolo voleb proběhne za dva týdny, v sobotu 29. března.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

17:10 Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

POHLED IVANA HOFFMANA Tento týden se v Praze odehrává týden duhové hrdosti Prague Pride a Ivana Hoff…