Přitlačil. Toto přesně Putin sdělil v Severní Koreji

18.06.2024 12:43 | Monitoring

„Zákeřný, nebezpečný a agresivní nepřítel.“ Putin byl v poselství k „severokorejskému lidu“ ostrý, zejména směrem ke Spojeným státům. Naopak si velice pochvaloval „soudruhy“ vedoucí KLDR, od Kim Ir-sena až po Kim Čong-una. Slíbil další spolupráci mezi zeměmi v mnoha odvětvích, např. vzdělání. A nechybělo ani historické okénko.

Přitlačil. Toto přesně Putin sdělil v Severní Koreji
Foto: Screen TV Zvezda
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin

Putin k severokorejcům i k zahraničním čtenářům promluvil přes list Rodong Sinmun. Jeho slova pak zveřejnil Kreml. Jak je jeho zvykem, Putin začal okénkem do historie, kdy deklaroval, že přátelský vztah mezi Ruskem a Korejskou lidově demokratickou republikou, založený na „principech rovnosti, vzájemné důvěry a respektu“ trvá už 70 let. „Naše národy si oba hýčkají vzpomínky na společný boj proti japonskému militarismu a ctí hrdiny, kteří v něm padli,“ uvedl Putin. Vzpomenul na rok 1945, kdy sovětští vojáci spolu s Korejci bojovali s Kuantungskou armádou, což pak vedlo v roce 1946 ke vztyčení pomníku v Pchjongjangu.

Připomenul, že Sovětský svaz byl první zemí, která KLDR uznala a navázala s ní diplomatické vztahy. „Již 17. března 1949, kdy zakladatel KLDR soudruh Kim Ir-sen poprvé navštívil Moskvu, podepsaly SSSR a KLDR dohodu o hospodářské a kulturní spolupráci, která vytvořila právní rámec pro další posílení vzájemných vztahů,“ vzpomenul Putin s tím, že SSSR pomohla KLDR budovat ekonomiku, vědu i vzdělání. A také pomáhala při válce v Koreji v rámci „boje za nezávislost“. Pak Putin přeskočil do roku 2000, kdy navštívil Severní Koreu a Kim Čong-il zase Rusko, což byl prý „nový milník ve vztazích“. A pochválil Kim Čong-una, že na své předky navázal.

Ocenil „neutuchající podporu KLDR pro zvláštní vojenskou operaci“, tj. válku na Ukrajině, ale také za podporu v mezinárodní politice. „Pchjongjang byl vždy naším oddaným a stejně smýšlejícím podporovatelem, který byl připraven čelit ambicím kolektivního Západu zabránit vzniku multipolárního světového řádu založeného na spravedlnosti, vzájemném respektování suverenity a zohledňování zájmů druhé strany,“ prohlásil Putin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nedivte se., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHonzaSouček , 18.06.2024 13:31:01
Putina donutil ke spolupráci se Severní Korejou i Íránem západ. Rusko by daleko raději spolupracovalo s Evropou a to se Amíkům evidentně nehodilo do krámu. Ono spojit takové německé technologie s ruskými přírodními zdroji, tak jsou USA nekonkurenceschopné. Proto také Evropu proti Rusku štvali a nakonec vyhodili do vzduchu i ten plynovod. Tak si holt Rus hledá jiné spojence. Ke škodě Evropy a vlastně i Ameriky, které se její chytračení a rozdmychávání nepokojů, barevných revolucí a válek jednou vrátí mnohonásobnou silou.

|  27 |  0

Další články z rubriky

Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

22:05 Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

Scott Horton, ředitel Libertarian Institute, se setkal s moderátorem Tuckerem Carlsonem, aby rozebra…