Problémy ministra Tomana v Rusku prý byly administrativní. A vyjádřil se i Petříček

28.11.2019 16:10

Jako administrativní označují ruští hostitelé důvody, kvůli kterým český ministr zemědělství Miroslav Toman předčasně ukončil pětidenní podnikatelskou misi v Rusku, uvedla ČTK.

Problémy ministra Tomana v Rusku prý byly administrativní. A vyjádřil se i Petříček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Toman, ministr zemědělství
reklama

Místní úřady totiž ve středu neumožnily delegaci přelet z Moskvy do Kazaně v autonomním Tatarstánu; podle tatarstánských představitelů problém představovaly špatně vyřízené odletové dokumenty.

„Proto došlo k technickému zdržení, kvůli celnici. Pouze to je důvodem. Byli jsme plně připraveni,“ řekl ruské státní tiskové agentuře TASS předseda tatarstánské obchodní a průmyslové komory Šamil Agejev. Dodal, že navzdory Tomanově nepřítomnosti v Kazani se prezident Tatarstánu Rustam Minnichanov setkal s českým velvyslancem Vítězslavem Pivoňkou.

„Podle plánu jsme měli mít schůzku a schůzka se uskutečnila,“ prohlásila Minnichanovova mluvčí Lilija Galimova s tím, že setkání se zúčastnil také ministr zemědělství ruské autonomní republiky.

TASS citoval rovněž vyjádření šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka, že jeho ministerstvo zatím nedostalo oficiální ruské stanovisko k předčasnému ukončení Tomanovy podnikatelské mise.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…