Proč ČSSD tolik tlačí Šmardu? Místopředseda Onderka prozradil odpověď našim čtenářům

25.07.2019 19:16

Z PROFILŮ První místopředseda ČSSD Roman Onderka odpověděl na některé dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětlil, proč sociální demokraté nominovali na post ministra kultury starostu Nového Města na Moravě Michala Šmardu a proč si na jeho jmenování do kabinetu Andreje Babiše (ANO) trvají.

Proč ČSSD tolik tlačí Šmardu? Místopředseda Onderka prozradil odpověď našim čtenářům
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Roman Onderka a Jan Hamáček- nový vedoucí tandem ČSSD

Jedna ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz Onderkovi napsala, že se snažila najít nějaké informace o starostovi Nového Města na Moravě Michalu Šmardovi a nepodařilo se jí zjistit, že by byl nějak blíže spjat s podporou kultury, případně s Ministerstvem kultury. Ráda by proto od zástupce Jana Hamáčka slyšela, proč ČSSD trvá na tom, aby se šéfem tohoto resortu stal právě Šmarda.  

„Dobrý den, nominace na pozici ministra jsou vždy o dvou možnostech, první možností je nominace odborníka z oboru (např. paní Schillerová – MF), druhou možností je nominace dobrého manažera, který se odborníky z oboru obklopí (např. Adam Vojtěch – MZ). Předseda Jan Hamáček vybral druhou variantu a nominoval Michala Šmardu (místopředsedu ČSSD), protože má zájem, aby ministr nekomentoval pouze témata resortní, ale všechna témata, která jsou pro ČSSD důležitá,“ odvětil Onderka.

První místopředseda ČSSD Onderka odpověděl také na dotaz, zda považuje za nebezpečné používat produkty čínské společnosti Huawei, před kterou již před mnoha měsíci varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Na svém varování dodnes nic nezměnil.

Onderka prohlásil, že osobně sice přístroje společnosti Huawei nepoužívá, ale má za to, že varování odborníků bylo určeno především lidem, kteří pracují s citlivými informacemi státu.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

18:38 Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

Bývalý premiér a prezident Václav Klaus se ohradil vůči obsahu časopisu organizace Aspen Institute C…