Proč Němci tak nadšeně vítají uprchlíky, kterých se ostatní děsí? Ekonomka Zlámalová předkládá překvapivé zdůvodnění

13.09.2015 11:03

Analytička Lenka Zlámalová dospěla k názoru, že rozdělování Evropy na Západ a Východ ve věci uprchlické krize je nesmysl. Copak Dánsko patří na Východ? I vláda v Kodani dává jasně najevo, že o uprchlíky nestojí. Otázka prý stojí jinak. Proč se Německo chová tak odlišně od zbytku Evropy a vítá uprchlíky s otevřenou náručí? Bojí se stárnutí, píše Zlámalová pro Echo24.cz.

Proč Němci tak nadšeně vítají uprchlíky, kterých se ostatní děsí? Ekonomka Zlámalová předkládá překvapivé zdůvodnění
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

„Zásadní je vědět a pochopit, proč jsou Němci úplně jiní než většina Evropy. Svou roli hrají jistě historické sentimenty i viny. Velmi pravděpodobně je v tom ale i strach ze své vlastní budoucnosti. Německo má jednu z nejhorších demografických prognóz z celé Evropy. Čísla o nízké porodnosti a stárnoucí společnosti jsou dostatečně známá a Němci se jich děsí. Teď při migrační krizi se skoro v každém textu objevují cifry, jak Němcům už teď chybí 140 tisíc inženýrů, programátorů nebo techniků a stovky tisíc lidí ve zdravotnictví a péči o staré lidi,“ píše analytička.

Statistiky ukazují, že už dnes mají Němci snad nejnižší nezaměstnanost v Evropě, ale zároveň velmi nízký počet nově narozených dětí. K dovršení všeho zlého statistici také hlásí, že Němci ve vyšším věku často stonají. Otázka současné německé střední generace, kdo se o nás postará, je tak velmi aktuální. Hrozivá čísla říkají, že se Němky dožijí jen 57 let ve zdraví. Zbytek života je bude provázet nějaká choroba, která je bude zásadně omezovat ve zcela samostatném životě, bez pomoci už se neobejdou, přičemž je ale vysoce pravděpodobné, že přežijí i své osmdesáté narozeniny. Pomoc druhých tak budou Němky potřebovat řadu let. U německých mužů totéž platí od 58 let.

Celý text najdete zde

„Když se bojíte budoucnosti, přestáváte racionálně přemýšlet. Takže si moc nevšímáte, že z přistěhovalců, kteří u vás žijí, jich pracuje stále menší část,“ uzavírá svou úvahu Zlámalová s tím, že této situace úspěšně využívá např. šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Penová, která získává politické body na heslech, že Němci vítají uprchlíky, protože je potřebují na otrockou práci do továren a starobinců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…