Proč? Proto, d*bile. Topolánek odpověděl za Rakušana. A už to jelo

06.04.2022 20:06 | Ze sítí

Bývalý český premiér Mirek Topolánek nenechal bez povšimnutí tweet místopředsedy Svobodných Luboše Záloma, který na sociální síti položil vicepremiérovi Vítu Rakušanovi několik otázek v souvislosti s válkou na Ukrajině. Topolánek nečekal na reakci předsedy STAN a na položené otázky odpověděl sám. A přestřelka, ve které padaly ostré výrazy, byla na světě.

Proč? Proto, d*bile. Topolánek odpověděl za Rakušana. A už to jelo
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Mirek Topolánek a Miroslav Kalousek na CNN Prima News

„Svobodný Zálom se sugestivně ptá Rakušana: Je v našem zájmu: podporovat Ukrajinu? Pomoci ukrajinským uprchlíkům? Aby Rusko bylo poraženo? Nést následky války? Riskovat odstřižení od ruského plynu? Odpovídám za něj: Ano; ano; ano; vynuceně ano; bohužel hned ne. Proč? Proto, debile,“ opřel se Topolánek do mladého politika z Berouna.

To si však místopředseda Svobodných nenechal líbit a na bývalém českém premiérovi nenechal nit suchou. „Pan Topolánek nikdy nepatřil k těm nejostřejším pastelkám v penále, ale tady zase jednou strhl měřák současné vlny hlouposti a ignorantství. Druhá možnost je, že vlastně vůbec nečetl, co jsem napsal, natož aby si přečetl to ostatní a dokázal to zasadit do nějakého názorového kontextu. Pokud vůbec ví, co je to slovo kontext. A ještě se vyjadřuje jako dlaždič,“ reagoval Luboš Zálom, podle kterého tato intelektuální a ideologická úroveň ve své pravé podstatě nahrává Rusku a Putinovi. „Iracionalita vždy nahrává agresorům,“ vysvětlil Zálom, který sdělil, že odpovědi na své otázky zná a nepotřebuje, aby na ně odpovídal ministr Rakušan, natož Mirek Topolánek, který podle něj nepochopil kontext položených otázek.

„Smysl spočívá v tom, že je zapotřebí, aby naše vláda dala jasně najevo, co vlastně chce. Aby přestala zásobit veřejnost frázemi a floskulemi. Aby přestala jen vypouštět signály. A aby představila něco, co se může podobat strategickému plánu. S variantami. S východisky. Pokud oni tvrdí, že jsme ve válce, je to jen prázdná a falešná fráze. Protože pokud bychom byli ve válce, i kdyby to byla vlastně ekonomická válka v tuto chvíli, pak je nutné mít strategii. Jinak ženete národ na porážku. Na jatka. Prozatím jen na ekonomická jatka,“ burcoval Luboš Zálom s tím, že pokud vláda mluví o odstřižení od plynu, zároveň by měla říct, co se stane pak. „Kolik to bude lidi stát. Jak hluboko lidi spadnou. Do toho jim vláda udělí další ťafku, kdy valnou část z nich donutí dále hradit sociální socialistickou politiku – dávky a příspěvky pro chudé. To všechno je obrovský hazard s národní jednotou. Pokud je teď národ dost jednotný a je ochoten k solidaritě vůči Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům, není to samozřejmost. Lidé musejí cítit na straně státu něco jako leadership. To tam není,“ napsal místopředseda Svobodných.

„Pane Topolánku, dostudujte si to a pak se mi omluvte. Jak se to vlastně tehdy o panu Topolánkovi vyjádřil Václav Klaus?“ dodal Zálom.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Karel Výborný

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …