Procírkevní čtenář se hádá s komunistou, kdo zavraždil víc lidí. Podívejte se

22.11.2013 10:52

Uživatel serveru ParlamentníListy.cz se ostře pustil do komunistického europoslance Jaromíra Kohlíčka, který v rámci slovní přestřelky mezi lidovci a komunisty prohlásil, že nejvíce mrtvých mají na svědomí katolíci. Čtenář Petrlík nad tímto výrokem nevěřícně kroutí hlavou.

Procírkevní čtenář se hádá s komunistou, kdo zavraždil víc lidí. Podívejte se
Foto: KSČM
Popisek: Jaromír Kohlíček

Mezi komunisty a lidovci se rozhořel ostrý spor, který odstartovaly výroky poslankyň Kateřiny Konečné a Miloslavy Vostré (obě KSČM) o tom, že ideologie nikdy nikoho nezabila a za mrtvými stáli lidé. "Komunisté mají na kontě sto milionů mrtvých," reagoval na to lidovecký poslanec Daniel Herman. "Naopak katolíci mají na svědomí nejvíc mrtvých," odrazil útok europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM).

Na tato slova se rozhodl reagovat uživatel ParlamentníchListů.cz Petrlík. "Soudruhu Kohlíčku, nemyslíte, že jste již zašel daleko, že již soutěžíte s církví (zřejmě římskokatolickou) v tom, zda jste vy komunisti zabili více lidí než církev? Kde jste získal ak. titul? V pekle?" ptá se čtenář.

Kam příště, do pravěku?

"Uvědomujete si, že vy komunisti jste zabili kolem 100 lidí v NOVODOBÉ HISTORII a V OBDOBÍ MÍRU?!!! Církev ve středověku za inkvizice a v křížových válkách? Kam až půjdete příště - do pravěku?" pokračuje znepokojeně Petrlík.

Otázka čtenáře a celá odpověď Jaromíra Kohlíčka ZDE.

Europoslanec Jaromír Kohlíček odpovídá s klidem a přechází do protiútoku. "Ne. V zabíjení mohou soutěžit například ti, kteří v řadě zemí zakazují potraty, s těmi, kteří klidně přihlížejí tomu, jak lidé hynou v bezvýchodné situaci, bez práce a bydlení. Jedinou ubohost vidím u pisatele, který pravděpodobně přehlíží fakta a čte hodně pravicových agitačních brožurek," píše ve své odpovědi politik.

"Procesy z doby před mým narozením jasně odsuzuji. Nejde ovšem o věc systému, ale o tragické selhání konkrétních jednotlivců. Proto postupně od šedesátých let probíhaly rehabilitace nespravedlivě odsouzených. Na přelomu 40. a 50. let se takové tragické věci staly a jsou neomluvitelné. Komunisté tyto činy rozhodne odsuzují," uzavírá europoslanec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

21:16 Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

ParlamentníListy.cz mají k dispozici výsledky aktuálního šetření agentury Phoenix research k prezide…