Prodavačka v LIDLu bere 28 tisíc, policista, který nasazuje život, má 23 tisíc?! Hamáček bouchnul do stolu

12.12.2018 16:23 | Zprávy

„Dobře zaplacený a motivovaný policista je investice do bezpečnosti naší země a všech občanů. Je to pro mě absolutní priorita,” řekl pro ParlamentníListy.cz ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Ten se po nástupu do úřadu sešel nejen s vedením bezpečnostních sborů, ale i s řadovými příslušníky. S policisty z obvodních oddělení, s řadovými detektivy, s hasiči na místních základnách.

Prodavačka v LIDLu bere 28 tisíc, policista, který nasazuje život, má 23 tisíc?! Hamáček bouchnul do stolu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tiskový brífink k bezpečnostním opatřením PČR o Vánocích na ministerstvu vnitra

„Pokladní v Lidlu dostane jako nástupní plat 28.000 korun, riskuje maximálně to, že jí nebude sedět kasa. Policista, který riskuje své zdraví a život, má nástupní plat o pět, šest tisíc nižší. To je především nefér, protože policista by měl mít odměnu úměrnou riziku. Za druhé, má to i praktický dopad: v době nízké nezaměstnanosti se lidé k policii nebo k hasičům právě nehrnou," sdělil redakci jeden z policistů, který, jak sám zdůrazňuje, o odchodu od sboru také uvažoval.

Společnost je podle jeho slov na policisty a hasiče hrdá a despekt z minulého režimu především k policistům je už passé, ale ruku v ruce s tím musejí jít i adekvátní příjmy. „Policista nebo hasič musí projít fyzickými i psychickými testy, musí mít poměrně široké znalosti, ale jak se asi cítí, když na konci měsíce má plat nižší než prodavačka?" dodává dále.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…