Prodej TV NOVA do českých rukou? Zájem má prý nejbohatší Čech s mosteckým miliardářem

29.04.2014 7:10

Největší česká soukromá televize je v posledních týdnech předmětem zájmu mnoha nejbohatších Čechů. Po Andreji Babišovi nyní noviny přicházejí s informací, že druhým eminentním zájemcem o koupi televize Nova je koalice nejbohatšího Čecha Petra Kellnera s uhlobaronem Pavlem Tykačem. Pokud by se obchod realizoval, byla by to nejcennější „trofej“ na českém mediálním trhu.

Prodej TV NOVA do českých rukou? Zájem má prý nejbohatší Čech s mosteckým miliardářem
Foto: nova.cz
Popisek: Logo televize Nova
reklama

Lidé od Kellnera a Tykače již měli v Londýně jednat se zástupci CME, dosavadního vlastníka televize. Kromě české televizní jedničky však případný zájemce musí odkoupit celý holding, zahrnující další televizní kanály z celé východní Evropy.

Cena by se podle deníku MF Dnes měla vyšplhat na 30 až 34 miliard korun. Reálně však zaplatí zhruba polovinu, protože 17,4 miliardy tvoří závazky zadlužené televizní společnosti. Následně by „nežádoucí“ televizní stanice nejspíš rozprodávali. Bulharská či rumunská televize by mohly přejít do rukou místních podnikatelů, kteří již projevili zájem. Slovenskou Markízu chce zase koupit švédská skupina MTG, vlastnící polovinu české televize Prima.

Tiskoví zástupci Petra Kellnera i Pavla Tykače odmítli, že by o nákupu Novy jednali přímo jejich šéfové. Spekulace nechce potvrdit ani CME, kde stále probíhá „velký úklid“ po působení excentrického rumunského ředitele Adriana Sarbu.

Nákup Novy by tak vytvořil překvapivé spojenectví nejbohatšího českého podnikatele s kontroverzním uhlobaronem, jehož aktivity například ve společnosti Czech Coal jsou často zpochybňovány. Pro Tykače, který nedávno ohlašoval odchod do penze, by se jednalo o první aktivitu na poli mediálního byznysu, Kellner zde naopak působí již od devadesátých let a v letech 2002- 2004 jeho PPF dokonce vlastnila přímo TV Nova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …