Prodej sídla Ministerstva životního prostředí premiér nevyloučil, paláce mají zůstat státu

28.01.2019 19:10 | Zprávy
autor: nab

Mezi budovami, o jejichž prodeji uvažuje premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s plánem přesunout některé úřady do nové vládní čtvrti v pražských Letňanech, je sídlo Ministerstva životního prostředí v Edenu. Babiš to řekl novinářům před středeční schůzkou s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), který se záměrem sestěhovat státní úředníky na jedno místo nesouhlasí.

Prodej sídla Ministerstva životního prostředí premiér nevyloučil, paláce mají zůstat státu
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Premiér zdůraznil, že historické budovy stát nebude prodávat. Jako příklad uvedl Nostický palác, kde nyní sídlí Ministerstvo kultury. Historická ložnice, kde má ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) kancelář, by podle premiéra měla být zpřístupněna veřejnosti.

„Určitě historické budovy nebudeme prodávat, ale některá ministerstva jako Ministerstvo životního prostředí, které sídlí na Kodaňské,“ uvedl Babiš na dotaz ČTK ohledně případného prodeje budov. Sídlo ministerstva v Edenu označil za „takovej panelákovej barák“, později nevyloučil, že by tam mohly vzniknout byty. Naopak zopakoval, že historické budovy by měly sloužit veřejnosti jako muzea a galerie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrozivý případ. Cyril Svoboda popsal vážné selhání Lipavského

13:29 Hrozivý případ. Cyril Svoboda popsal vážné selhání Lipavského

Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda v bilančním komentáři pro ParlamentníListy.cz tvrdě hodnotí p…