Prodejná děvečko estébáka. Pavel Novotný a Dominik Hašek si podali poslankyni, která sáhla na Kalouska

31.05.2020 11:19

Poslankyně Barbora Kořanová (ANO) na svém Twitteru zkritizovala předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska za to, že kvůli volbě do Rady ČT zvažuje vystoupení z církve. Ostře se do ní v následné diskusi opřeli bývalý hokejový brankář Dominik Hašek nebo řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS).

Prodejná děvečko estébáka. Pavel Novotný a Dominik Hašek si podali poslankyni, která sáhla na Kalouska
Foto: Screen Xtv
Popisek: Poslankyně Barbora Kořanová v pořadu Luboše Xavera Veselého

„Kolega Kalousek by si možná mohl založit vlastní církev. Nenapadá mne teď název, ale jestli bude stejně úspěšná jako jeho politická strana, tak ve Vatikánu mohou být naprosto klidní,“ rýpla si poslankyně vládního hnutí ANO do Kalouska. Tomu totiž vadí, že kardinál Dominik Duka do Rady ČT prosazoval ekonomku a bývalou analytičku Institutu Václava Klause Hanu Lipovskou, která nakonec uspěla.

Svým názorem vzbudila bouřlivou diskusi. Především jí bylo připomínáno, že Kalousek byl členem již dvou vlád a je úspěšným politikem.

„Jistě, mimořádně úspěšných vlád. Ta Topolánkova byla historicky první, které Poslanecká sněmovna vyslovila nedůvěru. A tu druhou řídila milenka a sekretářka premiéra, stála na přeběhlících a skončila policejním zásahem na Úřadu vlády. Mimořádný úspěch,“ oponovala Kořanová.

„Báro, zatímco ty chvíli končíš, on tu je třicet let a někam ho zvolili. Ty jsi prodejná děvečka estébáka, která nedokázala a nedokáže politicky vůbec nic. Nebuď drzá a zmlkni,“ nebral si servítky řeporyjský starosta Pavel Novotný.

V podobném duchu zněl názor Dominika Haška, který o chvíli později přistál v diskusi: „Zajímalo by mě Vaše svědomí, když jste členkou strany, jejíž šéf je estébák. Jak se cítíte před ostatními lidmi a před vašimi dětmi,“ tázal se někdejší hokejový brankář.

„Tak až mladá paní založíte stranu, která bude mít své ministry a bude minimálně deset let v Parlamentu atd., tak mi to připomeňte (pošlu Vám příspěvek). Jen mimochodem, já o sobě můžu říci, že bych toto nedokázal...,“ doplnil Hašek závěrem.

 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peníze z Karibiku roznášeli po Praze. Babiš dál rozjel kauzu Michalik

18:40 Peníze z Karibiku roznášeli po Praze. Babiš dál rozjel kauzu Michalik

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) si ani první adventní neděli nenechal ujít příležitost, aby se p…