Profesor Knížák naložil všem, kteří se posmívají Klausové: Stydím se za vás, primitivové

23.01.2014 11:56

„Stydím se za vás, vy hloupí, nevzdělaní primitivové," rozjel se na svém webu výtvarník Milan Knížák. Objektem jeho hutné charakteristiky jsou novináři, kteří ničemu nerozumí, píší o věcech, které jsou mimo jejich obzor, a tím rozsévají blbou náladu. Například když špiní Livii Klausovou.

Profesor Knížák naložil všem, kteří se posmívají Klausové: Stydím se za vás, primitivové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Milana Knížáka prý uráží, když nevzdělaní a primitivní novináři, kteří za sebou mají pár povrchních textů, kritizují lidi, kteří je dalece přesahují. Právě takoví lidé podle Knížáka nejčastěji vytvářejí „blbou náladu“.

Příkladem je pro něj například text o Livii Klausové, který sepsal slovenský novinář Peter Morvay. Slovenský novinář označil českou velvyslankyni za „starou tetu, která nic nedokázala, jen opečovávala manžela v prezidentské funkci“.

Celý text profesora Knížáka

„Livie Klausová je erudovaná ekonomka, která se s velkou pokorou vzdala vlastní kariéry, aby nekomplikovala život Václavu Klausovi,“ upozorňuje výtvarník. Pak připomněl, že v rámci „opečovávání“ dokázala mimo jiné zorganizovat renovaci zámku v Lánech, a to z místních zdrojů a s minimálními prostředky. Jenže o tom se nemluví, protože to nebylo velké politické gesto.

„Stydím se za hloupé a neurvalé novináře, kteří se vyrojili všude a podle své neschopnosti soudí i okolní svět,“ vzkazuje profesor Knížák. Zrovna v případě paní Klausové, která stále dělá pro naší zemi více než většina národa, je to prý mimořádně nevhodné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zločinné migranty pryč? Smáznuto. Kvůli ANO. Od Klause ml. padlo toto

8:02 Zločinné migranty pryč? Smáznuto. Kvůli ANO. Od Klause ml. padlo toto

Poslankyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková vystoupila v Poslanecké sněmovně s varováním…