Profesor Zlatuška o pádu Pospíšila: Někdo Nečasovi vede ruku. Je to temné bratrstvo

29.06.2012 12:04 | Zprávy
autor: bob

Premiérovo prohlášení k odvolání Jiřího Pospíšila o tom, že neumí šetřit, je absurdní, tvrdí profesor informatiky a bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Jiří Zlatuška.

Profesor Zlatuška o pádu Pospíšila: Někdo Nečasovi vede ruku. Je to temné bratrstvo
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

Zdůvodnění ministerského předsedy označuje za podivné s ohledem na některé členy vlády. "Ve vládě setrvává Alexandr Vondra se svým podílem na kauze Promopro. Jaromír Drábek se svou odpovědností za to, co se stalo v důsledku nasazení nového systému, nebo ministr Kalousek se svou dojemnou obhajobou oprávněnosti výrazně dražších nákupů letadel CASA. K rychlé akci nic z toho premiéra Petra Nečase - ale zejména toho, kdo mu zpoza kulis vodí ruku, když už ne rovnou jeho celého na provázcích - nepřimělo," konstatuje na svém blogu na Aktuálně.cz Zlatuška. 

Vládní poseroutkové

Bývalý rektor připomíná vyjádření Karla Schwarzenberga, který odvolání Pospíšila odsoudil. "Bitva, o které se Karel Schwarzenberg zmiňuje, je součástí války o to, zda je ČR skutečnou demokracií s vládou práva, nebo oligarchií, ve které si politicko-ekonomické vlivové skupinky ohýbají právo ke svému obrazu a ve svůj prospěch," píše. Podle jeho názoru není možné, aby se ministři v této situaci schovávali za vnitrostranické boje v premiérově ODS.  "Je-li Pospíšilova statečnost "po zásluze trestána", je těžké z této situace nevyvodit závěr, že ve vládě zbývají jen samí poseroutkové," prohlásil v komentáři. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…