Profesor na frontové linii Fiala křtil knihu. Babiše chce porazit slušností a klidem

04.10.2017 20:31

Předseda ODS Petr Fiala se zařadil mezi politiky, kteří se před volbami vytasili s knihou. Fialův počin nese název „Profesor na frontové linii“. Fiala v něm prý na sebe prozrazuje věci, které normálně neříká. Došlo ale i na Andreje Babiše (ANO).

Profesor na frontové linii Fiala křtil knihu. Babiše chce porazit slušností a klidem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků. Předseda ODS Petr Fiala
reklama

Server Pavla Šafra Forum24.cz se v pražském knihkupectví Neoluxor účastnil představení knížky šéfa ODS Petra Fialy „Profesor na frontové linii“. Kmotrem knížky se stal herec a někdejší slovenský politik Milan Kňažko. „Je důležité, aby v politice byli čistí lidé, kteří do ní jdou, aby ji zlepšili. Moc držím panu profesorovi palce, aby se mu to povedlo,“ řekl na adresu Fialy herec a slovenský exministr zahraničních věcí.

Celý článek naleznete zde.

Fiala tvrdí, že v knížce píše i věci, které na potkání každému nevypráví. Třeba o rodině nebo o svých zálibách. Zdůrazňuje ale, že nemá jít o nějaké předvolební agitační dílo. Fakt, že knížka vyšla před volbami, je prý jen shodou náhod. Přesto se na akci v knihkupectví vyjádřil i k politice.

„Nerad dostávám dotazy, kdy ty lidi ani nevědí, na co se mě ptají. Nebo čtou z mobilu něco, co jim někdo poslal z redakce. Mně to připadá neuctivé. Ne ke mně, ale k veřejnosti, k tomu, jakou vlastně máme dělat politiku, jak se má utvářet veřejný prostor, veřejná diskuse. To jsou věci, se kterými se já odmítám smířit,“ prozradil na akci v knihkupectví Fiala.

Svět je podle jeho názoru komplikovaný a nedá se popisovat jen v heslech.

Zdůraznil také, že Babiše nelze porazit jeho zbraněmi. „Andreje Babiše nelze porazit jeho prostředky. Jeho lze porazit věcností, slušností, kompetencí, klidem a ukázat na to, jak je jeho politika prázdná, a tím i nebezpečná,“ řekl Fiala s tím, že rozdávání koblih rozhodně pro politickou kariéru nestačí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…