Projekt IZIP je úspěšný, brání se jeho spolutvůrci z ODS

11.05.2012 14:28

Europoslanci Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch (oba ODS), kteří stáli u zrodu elektronických zdravotních knížek, tvrdí, že šlo o úspěšný projekt a sumu necelé dvě miliardy korun, kterou knížky za deset let spolkly, nepovažují za přemrštěnou. Zachází dokonce tak daleko, že tento projekt označují za úspěšný a s jeho zastavením nesouhlasí.

Projekt IZIP je úspěšný, brání se jeho spolutvůrci z ODS
Foto: cabrnoch.cz
Popisek: MUDr. Milan Cabrnoch
reklama

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) oznámil, že na konci měsíce června skončí práce na projektu elektronických zdravotních knížek IZIP, který spravuje stejnojmenná společnost. Elektronické zdravotní knížky dosud spolkly přibližně 1,8 miliardy korun z kapes pojištěnců Všeobecné zdravotní pojišťovny. Fakt, že nemalá finanční suma v zásadě přišla vniveč, hlasitě kritizuje ČSSD. Europoslanci Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký (oba ODS), kteří u zrodu stáli, však tvrdí, že šlo o efektivně vynaložené prostředky a zrušení projektu je chybou. Informuje o tom server idnes.cz.

Jiní to zvládají levněji

"Musím odmítnout to, že se projekt nepodařil. V České republice se povedlo vybudovat systém, který slouží dva a půl milionu lidem," řekl iDNES.cz Milan Cabrnoch (ODS). "To, co bylo vybudováno, má velkou hodnotu a finanční prostředky, za které byla služba rozvinuta, nejsou žádným způsobem přemrštěné," dodal politik.

Prakticky totéž tvrdí i Miroslav Ouzký, který se domnívá, že stát nedělá správnou věc, když se rozhoduje projekt za dvě miliardy korun zastavit. I on totiž považuje projekt elektronických zdravotních knížek za úspěšný. Faktem ovšem je, že podobné projekty spravují i jiné pojišťovny. Jejich výtvory ovšem stojí podstatně méně peněz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistické tendence! Filip zaútočil na Petříčka, úplně odnikud

19:20 Fašistické tendence! Filip zaútočil na Petříčka, úplně odnikud

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl Vojtěch Filip, předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmov…