Prokázali jste státnickou prozíravost, poděkoval Josef Skála poslancům, kteří podpořili KSČM ve věci lithia

18.10.2017 11:27

Místopředseda KSČM Josef Skála děkuje poslancům a poslankyním, kteří přispěli k přijetí usnesení zavazujícího ministra Havlíčka vypovědět referendum o lithiu. Právě Skála byl hlavním iniciátorem akce, která vedla k mimořádné schůzi Sněmovny čtyři dny před volbami, která ministru Havlíčkovi jasně řekla, že s jeho krokem nesouhlasí.

Prokázali jste státnickou prozíravost, poděkoval Josef Skála poslancům, kteří podpořili KSČM ve věci lithia
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mistopředseda KSČM Josef Skála
reklama

Skála oceňuje, jak rychle byl jeho návrh realizován. „Vyslovil jsem jej „za pět minut dvanáct“. Dovést jej ke zdárnému konci se dalo jen neprodlenými a rozhodnými kroky. Tím víc si vážím Vás všech, kdo jste je neváhali podniknout nehledě na šibeniční termín a fakt, že k řadě jiných otázek nás dělí názorové rozdíly,“ píše.

Poslanci podle něj prokázali státnickou prozíravost a skutečně dokázali něco změnit. „Dokládá to jak bizarní kličkování těch, kdo se ze svých selhání v „kauze lithium“ zkusili křečovitě vylhat i přímo na půdě mimořádné schůze PS PČR,“ tak jejich kroky připomíná.

Skála mimo jiné upozorňuje, že ti samí lidé, kteří tvrdili, že memorandum o těžbě lithia není nijak právně závazné, teď oddalují vykonání usnesení Poslanecké sněmovny (které jim přikazuje memorandum vypovědět) s vysvětlováním, že se musí poradit s právníky, jestli je vypovězení tohoto „nezávazného dokumentu“ vůbec možné.

„Naléhavost otázek, vedoucích ke svolání mimořádné schůze PS PČR a přijetí jejího usnesení, to jen dál umocňuje. Trvejme na jejich zevrubném objasnění! Na vyřešení celé kauzy promptně a důsledně v zájmu České republiky,“ vyzývá Skála. Zejména se to podle něj týká zákonodárců, kteří budou zvoleni do nové Sněmovny.

„To, jak jsme dokázali spojit síly napříč politickým spektrem, kvitovala i široká občanská veřejnost. Zkusme ji nezklamat ani v příštích dnech, měsících a letech. Najděme společnou řeč i v dalších otázkách, které jsou v naléhavém zájmu celé země,“ vyzývá místopředseda KSČM. Výzvy, které naši zemi čekají, to podle něj budou vyžadovat více, než kdy dříve.

Celý dopis Josefa Skály:

Vážené paní poslankyně,

vážení páni poslanci,

rád bych upřímně poděkoval Vám všem, kdo jste podpořili návrh svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny PČR a prosadili její usnesení na obranu strategického zájmu České republiky. Vyslovil jsem jej „za pět minut dvanáct“. Dovést jej ke zdárnému konci se dalo jen neprodlenými a rozhodnými kroky. Tím víc si vážím Vás všech, kdo jste je neváhali podniknout nehledě na šibeniční termín a fakt, že k řadě jiných otázek nás dělí názorové rozdíly.

Prokázali jste státnickou prozíravost. Dokládá to jak bizarní kličkování těch, kdo se ze svých selhání v „kauze lithium“ zkusili křečovitě vylhat i přímo na půdě mimořádné schůze PS PČR, tak jejich kroky ihned poté. „Memorandum o porozumění“, podepsané s EMH, nám dosud vydávali za nezávazný dokument, z nějž České republice nic nehrozí. Teď, když jim většina zákonodárců uložila, ať „memorandum“ neprodleně vypoví, to oddalují právními konzultacemi, jež podle jejich vlastních slov mají ověřit právě možné následky takového kroku. Naléhavost otázek, vedoucích ke svolání mimořádné schůze PS PČR a přijetí jejího usnesení, to jen dál umocňuje. Trvejme na jejich zevrubném objasnění! Na vyřešení celé kauzy promptně a důsledně v zájmu České republiky! Právě to bude jistě závazkem každého zákonodárce, který se o něj rozhodně zasadil už v minulých dnech.

To, jak jsme dokázali spojit síly napříč politickým spektrem, kvitovala i široká občanská veřejnost. Zkusme ji nezklamat ani v příštích dnech, měsících a letech. Najděme společnou řeč i v dalších otázkách, které jsou v naléhavém zájmu celé země. Výzvy, před nimiž stojí, to vyžadují víc než kdy dřív.

S díky a srdečným pozdravem

PhDr. Josef S k á l a , CSc.

místopředseda ÚV KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

10:05 Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na fi…