Prokázali jste státnickou prozíravost, poděkoval Josef Skála poslancům, kteří podpořili KSČM ve věci lithia

18.10.2017 11:27 | Zprávy

Místopředseda KSČM Josef Skála děkuje poslancům a poslankyním, kteří přispěli k přijetí usnesení zavazujícího ministra Havlíčka vypovědět referendum o lithiu. Právě Skála byl hlavním iniciátorem akce, která vedla k mimořádné schůzi Sněmovny čtyři dny před volbami, která ministru Havlíčkovi jasně řekla, že s jeho krokem nesouhlasí.

Prokázali jste státnickou prozíravost, poděkoval Josef Skála poslancům, kteří podpořili KSČM ve věci lithia
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mistopředseda KSČM Josef Skála

Skála oceňuje, jak rychle byl jeho návrh realizován. „Vyslovil jsem jej „za pět minut dvanáct“. Dovést jej ke zdárnému konci se dalo jen neprodlenými a rozhodnými kroky. Tím víc si vážím Vás všech, kdo jste je neváhali podniknout nehledě na šibeniční termín a fakt, že k řadě jiných otázek nás dělí názorové rozdíly,“ píše.

Poslanci podle něj prokázali státnickou prozíravost a skutečně dokázali něco změnit. „Dokládá to jak bizarní kličkování těch, kdo se ze svých selhání v „kauze lithium“ zkusili křečovitě vylhat i přímo na půdě mimořádné schůze PS PČR,“ tak jejich kroky připomíná.

Skála mimo jiné upozorňuje, že ti samí lidé, kteří tvrdili, že memorandum o těžbě lithia není nijak právně závazné, teď oddalují vykonání usnesení Poslanecké sněmovny (které jim přikazuje memorandum vypovědět) s vysvětlováním, že se musí poradit s právníky, jestli je vypovězení tohoto „nezávazného dokumentu“ vůbec možné.

„Naléhavost otázek, vedoucích ke svolání mimořádné schůze PS PČR a přijetí jejího usnesení, to jen dál umocňuje. Trvejme na jejich zevrubném objasnění! Na vyřešení celé kauzy promptně a důsledně v zájmu České republiky,“ vyzývá Skála. Zejména se to podle něj týká zákonodárců, kteří budou zvoleni do nové Sněmovny.

„To, jak jsme dokázali spojit síly napříč politickým spektrem, kvitovala i široká občanská veřejnost. Zkusme ji nezklamat ani v příštích dnech, měsících a letech. Najděme společnou řeč i v dalších otázkách, které jsou v naléhavém zájmu celé země,“ vyzývá místopředseda KSČM. Výzvy, které naši zemi čekají, to podle něj budou vyžadovat více, než kdy dříve.

Celý dopis Josefa Skály:

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…