Prorůstové politiky jsou podvodem na voliče, tvrdí Pikora

10.05.2012 15:31

Analytik finančních trhů a vystudovaný mokroekonom Vladimír Pikora se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz pozastavuje nad snahou evropských politiků, kteří se v poslední době zaměřují na tzv. prorůstovou politiku. Podle Pikory na to jdou špatně a stále opakují ty samé fráze.

Prorůstové politiky jsou podvodem na voliče, tvrdí Pikora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Nejdůležitější podle Pikory je, aby si čeští politici uvědomili, že v krátkodobém období naše ekonomika stoupá a padá v závislosti na té německé. Tuto provázanost zároveň nejde nijak ovlivnit. Je zcela ovládána úspěchy a neúspěchy eurozóny. Následně ekonom podotýká, že naprosto jiná věc je období dlouhé, ve kterém by mohli politici uplatnit svoji prorůstovou ekonomiku. Pokud je ovšem ta vedena jen krátkodobě, označuje ji za “podvod na voliče”.

Podle Pikory by měla být takováto prorůstová ekonomika mít tři základní pilíře. Prvním z nich by měly být lepší instituce a hlavně efektivnější boj proti korupci. Ideálně tedy korupce žádná. Dalším pilířem mají být zákony v jasném znění - podle Pikory jsou časté novely takových zákonů na škodu. A třetím, tedy posledním pilířem, je pro Pikoru zlepšení podnikatelského prostředí. Zde jako příklad uvádí nevyzpytatelné daně a ptá se: "Kdo může něco plánovat, když každý rok dochází k tak zásadním změnám?"

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…