Prosadíme aukce a ušetříme stovky milionů pro zlepšení života Středočechů, říká kandidát na hejtmana Vacek

06.10.2016 14:56

Významným prvkem volebního programu koalice SPOLU PRO KRAJ (KDU-ČSL, zelených a SNK ED) pro Středočechy je plán na rozšíření elektronických aukcí v podmínkách kraje. Komplexní systém elektronických nákupů chce využít nejen pro krajský úřad, ale především pro všechny příspěvkové organizace řízené krajem.

Prosadíme aukce a ušetříme stovky milionů pro zlepšení života Středočechů, říká kandidát na hejtmana Vacek
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Josef Vacek

„Pokud k tomu dostaneme šanci, využijeme mnohem více aukce při výběru mobilních operátorů, pojištění majetku, likvidace odpadů včetně dodavatelů elektrické energie a plynu,“ řekl Josef Vacek, kandidát na hejtmana.

„A v daleko větší míře, než to dělají komunisté se socialisty ve vedení kraje nyní, použijeme elektronické aukce i pro výběr dodavatelských stavebních firem,“ dodal.

Může to prý ušetřit až 50 procent nákladů

Podle reálného odhadu SPOLU PRO KRAJ by Středočeský kraj a jeho příspěvkové organizace mohly ušetřit v některých komoditách až 50 procent nákladů ve srovnání se současným stavem. Zároveň může prý využití e-aukcí přinést i větší transparentnost výběrových řízení.

„Nástrojem pro zjištění rozdílů v cenách srovnatelného zboží bude takzvaný registr referenčních cen. Jeho prostřednictvím budeme moci ceny vyhodnotit a zároveň získat účinné nástroje k jejich snížení,“ vysvětlil Josef Vacek.

Elektronické aukce jsou ve světě běžně používaným nástrojem a zkušenosti s nimi jsou pozitivní. Většinou dokáží veřejným institucím ušetřit 10 až 50 procent nákladů ve srovnání s tím, za co by nakupovaly standardním způsobem. Ušetřené peníze bude podle Vacka možné využít třeba na rozvoj občanské a technické vybavenosti středočeských měst a obcí.  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…