Prostě Brno. Blažek z ODS popsal špinavosti tamní politiky. A dezinformace místních novinářů...

11.05.2020 19:05

Poslanec Pavel Blažek (ODS) popsal politickou situaci v Brně. „Je až s podivem, kolik konfliktů, záští a zlovolností se do jednoho města vůbec vměstná,“ uvedl. Brněnská levice, která prý i KSČM odsouvá do politického středu, jsou dle Blažka ti samí lidé, kteří v minulém období svou koaliční spoluprací a nesčetnými hlasováními podporovali trestně stíhanou mafii na radnici Brno-střed. Místní MF Dnes a iDnes prý manipulují. ANO prý je v hluboké krizi. „Ruší se místní organizace, novinářům se vynášejí kompromitující materiály dehonestující spolustraníky atd.“ sdělil Blažek. Lépe na tom není ani ČSSD.

Prostě Brno. Blažek z ODS popsal špinavosti tamní politiky. A dezinformace místních novinářů...
Foto: Repro XTV
Popisek: Poslanec a bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Brněnský politik a poslanec ODS Pavel Blažek v textu zveřejněném na jeho profilu na ParlamentníchListech.cz popsal, jaká je aktuální situace v moravské metropoli, v Brně. Politika je zde prý zaplavena neobvyklými špinavostmi. „Proč?“ táže se Blažek. Poslanec začal tím, že levice v Brně typu Strana zelených či Žít Brno, nemá v České republice žádnou viditelnou obdobu. „Názory některých jejich členů odsouvají i komunisty do politického středu. A právě i tito lidé spolu s ANO ovládli před šesti lety Brno. ODS jim tehdy připadla jako strana minulosti – budoucnost měla být jen jejich. O to větší pocítili zděšení, když před rokem a půl ODS získala funkci primátorky města Brna. A zvítězila v největší městské části Brno-střed, kde obsadila místo starosty,“ popsal Blažek.

Celý článek ZDE

Anketa

Máte důvěru v Bezpečnostní informační službu (BIS) ?

4%
96%
hlasovalo: 18626 lidí

Po komunálních volbách se vyrojily otázky, například: „Co teď bude s plánovanými sociálními experimenty a projekty, jejichž genialitu ten hloupý brněnský volič neocenil?“ Šok do té doby vládnoucí levice byl takový, že si na povolební diskusi pozvali pražské novináře. „Ti přece vědí nejlépe, co a kdo je pro Brňany a Brno nejlepší! Pražští brnologové se dočasně odmlčeli a v metání pomluv pokračují místní osvědčení matadoři. Žádný z novodobých primátorů Brna nečelil tolika nactiutrhačům jako Markéta Vaňková. Nese tento těžký úděl obdivuhodně,“ pochválil Blažek svou kolegyni.

Nejvíce voličů Zelených či Žít Brna prý odsála Pirátská strana. Jelikož jsou Piráti spolu s ODS na brněnském magistrátu v koalici, tak se vystupňoval boj mezi „brněnskou levicí“ a Piráty, kdy se má každé pošpinění Občanských demokratů použít i k útoku na Piráty. Slova jako: „Podívejte se všichni, s kým tam ti Piráti sedí!“ křičí, dle Blažka, ti samí lidé, co v minulém období svou koaliční spoluprací a nesčetnými hlasováními podporovali trestně stíhanou mafii na radnici Brno-střed. „A nejen tam – to ukáže trestní soud za pár měsíců,“ připomíná Blažek.

V krizi, dle Blažka, však je i místní pobočka hnutí ANO. „Ruší se místní organizace (za projevení odlišného názoru od zdejších šéfů strany), novinářům (a nejen jim) se vynášejí kompromitující materiály dehonestující spolustraníky atd. ... Neposmívám se, konstatuji. Leč dění v zatím nejsilnější politické straně má také vliv na politickou atmosféru ve městě. A troufám si tvrdit, že v hnutí ANO není teď nikde jinde srovnatelný rozkol jako v Brně,“ popsal Blažek. Dle něj je dramatická situace i v ČSSD, kde v krajských volbách půjde nejen o výsledek strany, ale i o souboj uvnitř strany.

Kritiku schytala i místní redakce Mladé fronty Dnes a serveru iDnes. Obě média jsou součástí brněnské politiky a jejího obrazu. Oba plátky, dle Blažka, navíc sdílejí Brňanům manipulace a dezinformace. „Množstvím neseriózností vysoce převyšuje dokonce i ostatní regionální redakce MF Dnes. Výčet by zabral příliš místa. Tož snad jen tolik... John Lennon zpíval v jedné písni – ‚Se zavřenýma očima je žití snadné, nechápeš nic z toho, co vidíš‘... A já jen dodám – ‚A ještě snadnější to je, když vidět ani slyšet nechceš, nebo nemůžeš a nesmíš!... A lepší to nebude...“ sdělil Blažek ke konci příspěvku.

Svůj text citováním Ferdinanda Peroutky, jenž říkal, že politik má znát prostředí, ve kterém působí. „Berte, prosím, tyto řádky jako příspěvek k poznání politického prostředí a příčin jeho stavu v Brně. Je až s podivem, kolik konfliktů, záští a zlovolností se do jednoho města vůbec vměstná...“ zakončil Blažek svůj příspěvek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…