Protikorupčníci vypustili trestní oznámení kvůli kupčení s hlasy. A mají prý důkazy

22. 10. 2014 16:31

Protikorupční organizace podávají trestní oznámení kvůli kupčením s hlasy v nedávno skončených komunálních volbách. Na paškál si vzaly Chomutov, Ústí nad Labem, ale i Prahu. Vše prý mají podloženo důkazy. Informuje o tom portál Bezkorupce.cz.

Protikorupčníci vypustili trestní oznámení kvůli kupčení s hlasy. A mají prý důkazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna, ilustrační foto

Chcete si přivydělat? Někteří voliči si mohli přijít v období komunálních voleb na několik stovek korun za hlas odevzdaný konkrétnímu politickému uskupení. Protikorupční organizace o podobném protizákonném jednání získaly důkazy v celé řadě měst a obrátily se proto na policii. Ke kupčení s hlasy mělo docházet např. před diskotékou Roxy v Chomutově.

„Policii dále předkládáme fotodokumentaci zachycující shlukování občanů před uvedenou diskotékou a jejich následné rozvážení osobními automobily. Jelikož se dle našich poznatků jedná o typické projevy kupčení s hlasy, podali jsme trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu maření přípravy a průběhu voleb,“ uvádí Andrea Kohoutková, právnička Oživení. Ke kupčení mělo docházet i ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, kde hlas vyšel nejlevněji, okolo dvou set korun. 

Podle Transparency International se hlasy kupovaly i v Kadani. Za odevzdaný lístek mohl volič dostat až sedm set korun. Na Praze 10 se pak členové volební komise setkali s tím, že jedna ze seniorek obdržela patřičně předvyplněné volební lístky. Sama přitom chtěla volit jinak. Lístek byl vyplněn pro volbu strany Nezávislí pro Prahu 10 – hnutí pro lepší desítku a současně pro kandidáta ODS Ing. Richarda Černého, upozorňuje právnička z Oživení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…