Průlom: Janeček má důkazy o korupci v pražském dopravním podniku

06.12.2011 11:28

Nadační fond proti korupci, založený Karlem Janečkem, má důkazy o těžké korupci v rámci Dopravního podniku hlavního města Prahy. Vypátral smlouvy, toky peněz i čísla účtů, kam tekly peníze za předražené jízdenky.

Průlom: Janeček má důkazy o korupci v pražském dopravním podniku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

"Máme důkazy o těžké korupci," uvedl brífink fondu Janeček. "Zveřejňujeme ho kvůli tomu, aby konečně šli ti grázlové sedět." Celá tisková konference se posléze nesla v duchu veřejného trestního oznámení na skupinu lidí kolem Ivo Rittiga, která se účelově a propracovaně obohacovala na penězích daňových poplatníků.

"Někdo účelově vyvádí peníze daňových poplatníků z Dopravního podniku pro vlastní užitek," ujal se slova obchodní ředitel firmy Neograph Vladimír Sitta. Právě Neograph tiskne pro pražský dopravní podnik jízdenky, polovina z jejich ceny pak ale z Neographu putuje na Panenské ostrovy na účty firmy Cokeville Assets. Za Cokeville Assets stojí Petr Kmeť, který v Praze sídlí ve stejné budově jako právníci dopravního podniku, kancelář Šachta & Partners. Stejná kancelář vypracovala i návrh smlouvy Neographu a Cokeville Assets.

"Neograph je rozštěpený - má dva akcionáře," pokračoval Sitta ve vysvětlování. "Člen představenstva Jan Janků zneužil svého postavení a kompletně mimo představenstvo si dohodl sólovou akci se svými kumpány, se zločinným uskupením. Udělali si z toho prospěchářskou akci a máme jasné důkazy o záměrném vyvádění financí na Panenské ostrovy. Ústředním aktérem je v tom advokátní kancelář Šachta & Partners."

Jasné důkazy: Za vším stojí Ivo Rittig

Dnes už bývalý ředitel dopravního podniku Martin Dvořák tvrdil, že o prostředníkovi, kterému odvádí půlku peněz za jízdenky, neví. Pod smlouvou s Neographem je přitom podepsán. "Konečným článkem je Ivo Rittig," zdůraznil na brífinku Karel Randák.

"Existuje smlouva mezi Cokeville Assets a fyzickou osobou Ivo Rittig, je uzavřena a máme ji k dispozici. Je to smlouva o spolupráci, jejíž náplní je vyplácení provize Rittigovi ve výši 160 tisíc euro měsíčně plus 40 procent ze zisku. Ze smlouvy vyplývá, že ze strany Ivo Rittiga tam žádné plnění být nemusí."

Nadační fond proti korupci má k dispozici průkazné smlouvy a vystopoval rovněž toky peněz, které končí právě na Rittigově účtu.

Čtěte:

Primátor Svoboda: Dopravní podnik chce peníze a dělá nátlak

Drahé rady: Pražský dopravní podnik dal 160 milion za konzultace

Podezřelá smlouva na předražené jízdenky v pražské MHD končí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Děti projevují rasismus už ve třech měsících? Probůh, kde to žijeme!“ Ivo Valenta se neudržel nad školením v USA

18:45 „Děti projevují rasismus už ve třech měsících? Probůh, kde to žijeme!“ Ivo Valenta se neudržel nad školením v USA

Miliardář Ivo Valenta se obává, kdy k nám dorazí progresivní vlna ze Spojených států. „V jiných část…