Průšvih s Peroutkou. Do věci rázně vstupuje Meda Mládková

18. 5. 2015 16:24

Ke kauze „Peroutka a gentleman Hitler“ se po mnoha dalších osobnostech vyjádřili i mecenáška umění Meda Mládková a její společník z Muzea Kampa, europoslanec Jiří Pospíšil. Vdova po vysokém manažerovi Mezinárodního měnového fondu českého původu Janu Mládkovi totiž Peroutku znala osobně.

Průšvih s Peroutkou. Do věci rázně vstupuje Meda Mládková
Foto: Jan Polívka
Popisek: Mecenáška Meda Mládková a europoslanec Jiří Pospíšil si vychutnávají první posezení na Lavičce Václava Havla
reklama

Peroutka byl prý blízkým přítelem jejího manžela, kterého často navštěvoval v jeho domě ve Washingtonu. Díky tomu jej dobře poznala i Mládkova žena, paní Meda. „Z vlastní zkušenosti proto vím, že pan Peroutka byl velký vlastenec a hluboce přesvědčený demokrat. Během našich společných debat vždy veškeré formy totality včetně té nacistické tvrdě odsuzoval,“ napsala na Facebook muzea.

Velmi se jí proto prý dotýká „současná nepravdivá kampaň proti Ferdinandu Peroutkovi, která má zpochybnit jeho morální kredit. Je to nemravné,“ vzkazuje Mládková. Zejména prý proto, že se mrtvý novinář již nemůže útokům bránit.

VŠE O "KAUZE PEROUTKA"

A přidal se i Jiří Pospíšil, její partner v Muzeu Kampa a jinak též europoslanec za TOP 09. Podle něj je již načase, aby prezident Zeman a mluvčí Ovčáček svou trapnou kampaň ukončili. „Je fakt smutné, když prezident země takto zpochybňuje významné osobnosti našich dějin, na které bychom měli být naopak hrdí,“ dodává bývalý ministr spravedlnosti v barvách ODS.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…