Průzkum: Brusel na náš názor kašle, myslí si více než 70 procent Čechů

27.12.2016 16:46

Evropský parlament si nechal zpracovat průzkum, z jehož výsledků asi nebude právě nadšen. Mnozí Evropané si totiž myslí, že je jedno, co vlastně říkají, protože v Bruselu jejich hlas stejně nikdo moc neposlouchá. Podle stejného průzkumu Češi ovšem stále věří, že je pro ně členství v EU výhodné.

Průzkum: Brusel na náš názor kašle, myslí si více než 70 procent Čechů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Němec Martin Schulz po pěti letech končí v pozici předsedy Evropského parlamentu. Jeho nástupce čeká velký úkol. Měl by zvýšit důvěru občanů v Evropský parlament. Průzkum, který si nechala EU zpracovat, totiž ukazuje, že lidé Evropskému parlamentu příliš nevěří. Informuje o tom server České televize.

Europoslanec Stanislav Polčák zvolený za TOP 09 a Starosty uznává, že se na půdě Evropského parlamentu občas probírají velké hlouposti, ale věří, že tato instituce má smysl a je třeba udělat vše pro to, aby byla lidem blíž.

„Měli bychom ukázat na svých praktických výsledcích, činnosti parlamentu, že i parlament má smysl. Na druhou stranu musím sebekriticky říct, že tu někdy projednáváme strašné hlouposti,“ uznává Polčák.

Europoslanec Pavel Poc (ČSSD) dodává, že si Češi mohou tak trochu sami za to, jak se dívají na Evropský parlament. „Jestli někdo na nějakou instituci osm nebo dvanáct let kydá špínu, tak to nemůže vypadat dobře. Musíme v tuhle chvíli pracovat na tom, aby se ten obraz prostě zlepšil,“ upozornil europoslanec.

Češi si stejně jako Poláci příliš nepřejí, aby jejich europoslanci hráli v budoucnu větší roli. 74 procent Čechů má totiž za to, že jejich hlas v EU mnoho neznamená. Italové jsou na tom stejně. Řekové jsou v tomto směru ještě skeptičtější. 85 procent Řeků soudí, že se o jejich názory europarlament příliš nezajímá.

„Přesto 61 procent Čechů ale uznává, že Česku plynou ze členství v EU výhody. To je o procento víc, než je evropský průměr,“ dodává k tématu server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemanův hrob. Žumpo! Kriple! Prase! Pavel Šafr urazil prezidenta. A přišla smršť

11:50 Zemanův hrob. Žumpo! Kriple! Prase! Pavel Šafr urazil prezidenta. A přišla smršť

Pavel Šafr uveřejnil vtip o prezidentovi Miloši Zemanovi. A dostal pořádnou sodu. Přesvědčte se sami…