Průzkum: Brusel na náš názor kašle, myslí si více než 70 procent Čechů

27.12.2016 16:46

Evropský parlament si nechal zpracovat průzkum, z jehož výsledků asi nebude právě nadšen. Mnozí Evropané si totiž myslí, že je jedno, co vlastně říkají, protože v Bruselu jejich hlas stejně nikdo moc neposlouchá. Podle stejného průzkumu Češi ovšem stále věří, že je pro ně členství v EU výhodné.

Průzkum: Brusel na náš názor kašle, myslí si více než 70 procent Čechů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Němec Martin Schulz po pěti letech končí v pozici předsedy Evropského parlamentu. Jeho nástupce čeká velký úkol. Měl by zvýšit důvěru občanů v Evropský parlament. Průzkum, který si nechala EU zpracovat, totiž ukazuje, že lidé Evropskému parlamentu příliš nevěří. Informuje o tom server České televize.

Europoslanec Stanislav Polčák zvolený za TOP 09 a Starosty uznává, že se na půdě Evropského parlamentu občas probírají velké hlouposti, ale věří, že tato instituce má smysl a je třeba udělat vše pro to, aby byla lidem blíž.

„Měli bychom ukázat na svých praktických výsledcích, činnosti parlamentu, že i parlament má smysl. Na druhou stranu musím sebekriticky říct, že tu někdy projednáváme strašné hlouposti,“ uznává Polčák.

Europoslanec Pavel Poc (ČSSD) dodává, že si Češi mohou tak trochu sami za to, jak se dívají na Evropský parlament. „Jestli někdo na nějakou instituci osm nebo dvanáct let kydá špínu, tak to nemůže vypadat dobře. Musíme v tuhle chvíli pracovat na tom, aby se ten obraz prostě zlepšil,“ upozornil europoslanec.

Češi si stejně jako Poláci příliš nepřejí, aby jejich europoslanci hráli v budoucnu větší roli. 74 procent Čechů má totiž za to, že jejich hlas v EU mnoho neznamená. Italové jsou na tom stejně. Řekové jsou v tomto směru ještě skeptičtější. 85 procent Řeků soudí, že se o jejich názory europarlament příliš nezajímá.

„Přesto 61 procent Čechů ale uznává, že Česku plynou ze členství v EU výhody. To je o procento víc, než je evropský průměr,“ dodává k tématu server.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

5:00 Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Petr Fiala neměl žádné kmotry v pozadí, nikdo mu zadarmo nic nedal a musel se adapto…