Průzkum: Lidé si myslí, že Klaus je lepší než Zeman

12.06.2013 8:21

Lidé zatím hodnotí lépe prezidenta Klause než Zemana, a to i ti, kteří současného prezidenta volili. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK, který si nechala udělat Česká televize pro svoje mimořádné vysílání u příležitosti 100 dní Miloše Zemana ve funkci prezidenta.

Průzkum: Lidé si myslí, že Klaus je lepší než Zeman
Foto: hns
Popisek: Miloš Zeman s Václavem Klausem
reklama

Z porovnání současného prezidenta Miloše Zemana a jeho předchůdce Václava Klause vychází lépe Václav Klaus, kterého preferuje 38 % dotázaných oproti 20 % těch, kteří za lepšího prezidenta považují Miloše Zemana. Ostatní prý nevidí mezi oběma prezidenty rozdíl, nebo nevědí, kdo z nich jim v úřadě hlavy státu vyhovuje víc. Klause podle průzkumu STEM/MARK více oceňují podnikatelé, ženy, lidé ve středním věku a také prý voliči Karla Schwarzenberga. Česká televize rovněž uvedla že z průzkumu vyplývá, že nevoliči v prezidentských volbách se nyní rovněž přiklánějí se sympatiemi na stranu Václava Klause. Toho lépe než Miloše Zemana hodnotí jak absolventi základních škol, tak vysokoškoláci a zajímavé je, že Klaus je považován za lepšího prezidenta také u všech věkových skupin.

Zeman je kladně hodnocen za využívání prezidentských pravomocí

Zemana kromě jeho voličů preferují voliči ČSSD a KSČM a důchodci. Ale i mezi těmi, kteří přispěli ke zvolení Miloše Zemana prezidentem, je pětina těch, kteří prý hodnotí Václava Klause v roli prezidenta lépe.

Z jednotlivých oblastí činnosti je prezident Miloš Zeman nejlépe hodnocen za využívání prezidentských pravomocí a obhajobu českých zájmů v zahraničí, poměrně kladně hodnotí lidé i jeho působení na vnitropolitické scéně. Z průzkumu agentury STEM/MARK pro Českou televizi naopak nejhůře dotázaní vnímají prezidentovo vystupování v médiích a jeho reprezentaci na veřejnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…