Průzkum pro Moravce: ODS jde nahoru

08.05.2022 16:25 | On-line

Moderátor Václav Moravec v nedělních Otázkách představil průzkum společnosti Kantar, podle kterého by volby do Poslanecké sněmovny jasně vyhrála koalice SPOLU, a to především díky ODS a premiérovi Petru Fialovi. TOP 09 a lidovci by se ale bez ODS nedostali do Sněmovny.

Průzkum pro Moravce: ODS jde nahoru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Koalice SPOLU by získala 33,5 procenta hlasů. ANO by v tomto modelu získalo 28,5 procenta hlasů. Koalice Pirátů a STAN by získala 11,5 procenta hlasů a hnutí SPD 11 procent. Všechny ostatní subjekty už by zůstaly mimo Sněmovnu.

Průzkum také ukázal, že hlavní tahounem koalice SPOLU je ODS v čele s premiérem Petrem Fialou. Analytik Pavel Ranocha ze společnosti Kantar uvedl, že ODS může být spokojena s voličskou přízní, voliči prý oceňují i práci Petra Fialy jako premiéra, ale TOP 09 a lidovci už méně, protože ODS posiluje na jejich úkor, a kdyby tyto strany nekandidovaly v koalici, zůstali by lidovci a TOP 09 mimo Sněmovnu.

Průzkum společnosti Kantar pro ČT

Pakliže by strany kandidovaly samostatně, tak by ANO získalo 27,5 procenta hlasů, ODS 26 procent, SPD 11 procent a STAN 10 procent. Do Sněmovny by se dostali ještě Piráti s pěti procenty, ale lidovci už by se 4,5 procenta zůstaly před branami Sněmovny.

Totéž by se třemi procenty platilo i pro TOP 09 a pro Přísahu Roberta Šlachty. Ještě méně procent by získala ČSSD. Tu by volilo 2,5 procenta lidí. Komunisté by získali dvě procenta hlasů a stejně by dopadli i Zelení, ostatní strany by získaly pod dvě procenta hlasů.

Průzkum společnosti Kantar pro ČT

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

5:00 Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

Nenechme si ukrást prostor pro sdílení pravdivých zpráv, pro diskuzi a vzájemnou inspiraci. Tímto ap…