První Babišova vláda se na pravidelném jednání setká naposled

26.06.2018 6:08

Vládu v demisi Andreje Babiše (ANO) dnes patrně čeká poslední pravidelné zasedání, ve středu by prezident Miloš Zeman měl jmenovat druhý Babišův kabinet. V něm vedle ministrů nominovaných hnutím ANO zasedne pět zástupců ČSSD, ve Sněmovně pak hodlají kabinet podpořit vedle sociálních demokratů komunisté, připomíná ČTK.

První Babišova vláda se na pravidelném jednání setká naposled
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše předsedou vlády. Již podruhé

Závazek tolerance by v sobotu mělo potvrdit širší vedení KSČM. První Babišově vládě, ve které zasedli pouze ministři nominovaní hnutím ANO, se nepodařilo získat důvěru Sněmovny počátkem ledna.

Pokračovat by mělo vedle premiéra ve svých úřadech v novém kabinetu šest z dosavadních ministrů. Ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO) se pak přesune do čela resortu obrany.

Vedle poslaneckých návrhů, mezi nimiž jsou například uzákonění zákazu reklamy na spotřebitelské úvěry kromě půjček na bydlení či změny v kalendářních významných dnech, ministři dnes proberou návrh novely zákona o zpravodajských službách. Ten má tajným službám pomoct jejich krytí či umožnit jim vést vlastní systém rozpoznávání obličejů. Vláda také projedná aktualizaci akčního plánu RESTART na pomoc pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj.

Očekává se, že premiér dnes zhodnotí práci končícího kabinetu. Samostatnou tiskovou konferenci odpoledne plánuje končící ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO). Vládě před tím navrhne, aby byl náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata povýšen do hodnosti armádního generála.

Jednobarevný Babišův kabinet jmenoval prezident před půl rokem - 13. prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…