První americký konvoj opustil v Rozvadově ČR a přejel do Německa

01.04.2015 11:34

Část amerických vojáků už v Rozvadově na Tachovsku přejela do Německa. První vozidla z prvního ze tří konvojů přejela hranice krátce před 9:45. S několikaminutovým odstupem vjela do Německa i druhá část první kolony, která celá měla 37 vozidel. Na hranicích si kolonu převzala německá vojenská policie. Kolona míří na základnu Vilseck, která je asi 70 kilometrů od Rozvadova.

První americký konvoj opustil v Rozvadově ČR a přejel do Německa
Foto: Hans Štembera
Popisek: V areálu kasáren 17. listopadu si mohli lidé prohlédnout americkou vojenskou techniku zblízka. I přes nepříznivé počasí byl zájem velký
reklama

Zhruba ve stejnou dobu, kdy první kolona vjížděla do Německa, poslední ze tří částí konvoje amerických vojáků projel po 10:00 po dálničním obchvatu Plzně. Konvoj zdravily dopoledne na Rokycansku a v Plzni stovky lidí s americkými i českými vlajkami.

První kolona vyjela kolem 5:30 z ruzyňských kasáren v Praze, před 8:00 se krátce na servisní přestávku stavila v areálu dálniční policie v Ostrově u Stříbra. I tam přišlo vojáky pozdravit několik desítek lidí, fotili se s nimi a mávali jim. Jedna žena například upekla jablečný koláč a vojákům jej nabízela. Některá z armádních vozidel na sobě měla křídou namalovaná srdíčka. "To nám tam udělali včera (v úterý) lidé v Praze, nechali jsme to tam," řekl ČTK řidič jednoho z vozů.

I na dálničních mostech před Rozvadovem stáli lidé a mávali na kolonu. Další byli i v areálu bývalého rozvadovského přechodu. Neodradila je ani zima, sněžení a mrazivý silný vítr.

Asi 500 Američanů s více než stovkou vozidel se přes Česko vrací z cvičení v Pobaltí. Kolona projela pět zemí. Úterý vojáci strávili v Praze, část z nich odjela do Plzně uctít své kolegy, kteří padli při osvobozování Československa v roce 1945.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

19:10 Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

Na plénu Poslanecké sněmovny se to v úterý hemžilo názory týkajícími se kauzy Vrbětic. Nezařazený po…