První červencový víkend se kvůli demolici mostu uzavře část dálnice D1

30.06.2021 19:11 | Komerční článek

Ředitelství silnic a dálnic plánuje v souvislosti s demolicí mostu, který převádí místní komunikace Lensedly – Hrušov přes dálnic D1, úplnou uzavírku této komunikace na dobu 48 hodin, a to od soboty 3.července do pondělí 5. července.

První červencový víkend se kvůli demolici mostu uzavře část dálnice D1
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice D1 na Chodově

Úplná uzavírka části dálnice je naplánována od soboty 3.7. 2021 20:00 hodin do pondělí 5.7. 2021 20:00 hodin. V průběhu těchto 48 hodin bude třeba odstranit tři pole nosné konstrukce a zbourat spodní stavbu včetně základů obou opěr a zbytků stojek. 
 

Anketa

Je třeba zpřísňovat covidové restrikce? (Ptáme se od 30.6.2021)

28%
69%
hlasovalo: 6873 lidí
Víkendové demolici již za úplné uzavírky bude také předcházet demontáž středových svodidel dálnice, rozmístění osvětlení a kontrola funkčnosti pro noční práce, instalace řezací techniky včetně napojení elektřiny a vody a přistavení a vystrojení jeřábů.
 
Jejich přítomnost naznačuje, že se nebude jednat o klasickou demolici, ale o postupné rozřezání a pomocí jeřábu snesení částí více než sedm metrů vysokého nadjezdu na určenou plochu. Zde dojde k jejich dalšímu dělení, nakládce a odvozu. Zavěšení na jeřáb se bude provádět protažením řetězu přes předem připravené otvory v jednotlivých částech mostní konstrukce. Celý proces bude vyžadovat precizní provedení, aby nedošlo k poškození nové vozovky pod mostem.
 
Zmíněný termín byl zvolen proto, že se jedná o jediné možné časové okno s výrazně nízkými intenzitami jak veškeré, tak zejména nákladní dopravy, protože o nedělích a státních svátcích platí v době od 13:00 do 22:00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 t.  Ve spojení s obdobným zákazem v sobotu dopoledne tak tento prodloužený víkend jezdí v celkovém součtu méně než 1/3 běžného počtu nákladních vozidel.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

6:16 Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečn…