Prý jednání odborníků. Dělají si srandu?! Pětikoalice žádné odborníky nemá. Pikora si ťuká na čelo

23.03.2023 19:39 | Ze sítí
autor: nab

Rozpočtová politika vlády premiéra Petra Fialy (ODS) dělá starost lidem z odborné společnosti. Úsporný balíček, jehož body ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) představil, nazývá ekonom Vladimír Pikora „katastrofou“. „S rozpočty jsme na řecké cestě, vláda potřebuje ekonomy,“ píše ve své facebookové reakci.

Prý jednání odborníků. Dělají si srandu?! Pětikoalice žádné odborníky nemá. Pikora si ťuká na čelo
Foto: nextfinance.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora

Vláda se snaží docílit svého plánu seškrtat státní výdaje o sedmdesát miliard. Nyní dolaďuje úsporný balíček, který, jak se ukazuje, zřejmě vynese méně. Ministr financí Zbyněk Stanjura jej chce představit koncem dubna.

Úspora se má dotknout dvou třetin výdajů, zbytek by se měl týkat příjmů. Už nyní je jasné, že státní úspory pocítí drtivá většina občanů. Ve hře je sjednocení snížených sazeb DPH, zrušení daňových výjimek, zrušení daňové slevy na manžele, ukončení podpory stavebního spoření a mnoho dalších.

Návrhy čítají celkem přes šedesát opatření včetně loňských doporučení Národní ekonomické rady vlády (NERV). „Z dosavadních jednání odborníků pěti koaličních stran plyne, že škrty a také dodatečné příjmy by mohly celkově vynést 40 až 50 miliard korun,“ uvádí deník E15.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč zřizovat nějako krizovou komisi?

Kdo by měl být jejím členem? Kdo by ji jmenoval? Na jak dlouho? A jestli se může sejít a rozhodovat nějaká komise, proč by nemohl i parlament? Nějak to nechápu a myslím, že by o zásadních věcech měli rozhodovat politici, které si volíme ne bůh ví kdo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

21:17 Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

Paříž ochromily násilnosti. Oslavy triumfu PSG ve fotbalové Lize mistrů maji na kontě 219 zraněných …