Prymula je Smrt! Daniel Hůlka se s tím nemazal

27.09.2020 20:27

Několik stovek lidí v neděli na Palackého náměstí v Praze demonstrovalo proti koronavirovým opatřením a rouškám, přičemž zkritizovali i nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Mezi řečníky byl též zpěvák Daniel Hůlka. „Plukovník Smrt – Prymula,“ spustil umělec na epidemiologa a připomenul některé z jeho výroků. „Tenhle člověk to dotáhl tak daleko, že nám tady bude vládnout a bude nás kontrolovat, jestli správně čůráme a kakáme,“ sčítal a nevynechal ani další dva „nebezpečné lidi“. Těmi mají být premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Prymula je Smrt! Daniel Hůlka se s tím nemazal
Foto: Repro Facebook Raptor-TV
Popisek: Zpěvák Daniel Hůlka na demonstraci proti koronavirovým opatřením
reklama

Anketa

Věříte Romanu Prymulovi?

52%
48%
hlasovalo: 29262 lidí
„Myslím si, že v současné době jsou v naší politické garnituře tři nejnebezpečnější lidé: na prvním místě plukovník Smrt – Prymula. To je člověk, kterému vůbec nejde o naše zdraví a vůbec o náš národ. Jde mu jen o jeho vlastní kapsu,“ pronesl před demonstranty Hůlka a sklidil za svá slova souhlasný potlesk.

A k epidemiologovi, který v tomto týdnu nahradil ve vedení resortu zdravotnictví Adama Vojtěcha, pokračoval: „Nechápu, jak je možný, aby člověk, který má tolik másla na hlavě – víme všichni, že ho vyhodili z hradecké nemocnice, protože kšeftoval… teď si otevřel firmu na výrobu a prodej ochranných látek – byl na pozici ministra zdravotnictví.“

Podle zpěváka je Prymula „mocichtivý člověk“, který vystupuje velmi autoritářsky.

Hůlku pobouřila třeba Prymulova slova k očkování, že „vláda musí chránit děti i proti jejich rodičům“. „Co to sakra znamená? To znamená, že nám seberou děti, když je nebudeme chtít očkovat?“ nestačil se divit.

To však nebylo vše a kromě výroku o očkování jej šokoval výrok, že naše demokratické zřízení „není vhodné pro boj s koronavirovým onemocněním“. „Daleko vhodnější je podle jeho názoru autoritářský totalitní režim. Tenhle člověk to dotáhl tak daleko, že nám tady bude vládnout a bude nás kontrolovat, jestli správně čůráme a kakáme,“ dodal.

Dále se Hůlka strefil do „soudruha Hamáčka“. Ten prý začal, už když hájil islám a migranty, a pokračuje s tím, že „chce změny ústavy“. „Kohokoliv můžou z nás sebrat. Sebrat naše děti. To chce pan Hamáček,“ upozornil.

Fotogalerie: - Na vládě o rouškách

Lidé budou moci od 25. května chodit venku za urči...
Lidé budou moci od 25. května chodit venku za urči...
Adam Vojtěch
Roman Prymula
Lidé budou moci od 25. května chodit venku za urči...
Adam Vojtěch

A došlo i na Andreje Babiše (ANO). Ten je prý v největším střetu zájmů, „který se dá představit“. Upozornil na to, jak premiér vyzýval k tuzemským dovoleným, načež si užíval na Krétě, a pak se při setkání s nakaženou hlavní hygieničkou Rážovou vyhnul karanténě. Zmínil i Babišovu údajnou spolupráci s StB.

„Demisi, demisi!“ zvolal potom dav. Hůlka ovšem klidnil, že Babiš „demisi nikdy nepodá“ a má své „teplé místečko“.

Nejhorší podle nynější epidemie je podle Hůlky strach a to, že nynějším dětem „kradou dětství“. „Bojujme a buďme k sobě slušní,“ uzavřel.

I další řečníci poukazovali na podivuhodná vyjádření Babiše ši Prymuly. Vyjádřili rovněž nesouhlas s povinným nošením roušek ve vnitřních prostorách budov.

Lidé na demonstraci na transparentech vyzývali vládu k demisi či upozorňovali na to, že jsou proti povinné vakcinaci. „Demisi nebo defenestraci, Jsem pro imunitu, Prymula – ministr strachu nebo Nechceme vakcínu, chceme svobodu,“ měli lidé na transparentech.

Protest před budovou Ministerstva zdravotnictví organizovala iniciativa Hnutí občanské nespokojenosti (HON).

Fotogalerie: - Rouškolidé

Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...
Od úterý je pro cestující v pražské mhd rouška zak...

Značně odlišně se k nynější situaci staví prezident Miloš Zeman. Ministr zdravotnictví Roman Prymula je podle jeho názoru „špičkový odborník“ a v říjnu od něj obdrží státní vyznamenání. Zúčastněným demonstrantům prezident doporučil, aby si přeměřili IQ. „Měli by si nechat přeměřit inteligenční kvocient,“ zkritizoval je.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

19:49 Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuál…