Prymula může za tisíce mrtvých! padlo. Měsíce prý blokuje tento krok

27.10.2020 14:02

Někdejší brněnský radní Matěj Hollan udeřil na končícího ministra zdravotnictví Romana Prymulu a jeho kolegu Mariána Hajdúcha, kteří se prý do posledního dechu bránili tomu, provádět plošně rychlé testy na koronavirus v domovech pro seniory. Teď budou mít podle Hollana na svědomí tisíce mrtvých.

Prymula může za tisíce mrtvých! padlo. Měsíce prý blokuje tento krok
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž

Matěj Hollan se zlobí na končícího ministra zdravotnictví Prymulu a Mariána Hejdúcha z jeho týmu, který má na starosti problematiku testování lidí na koronavirus.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

61%
39%
hlasovalo: 29124 lidí

Hollan s odvoláním na server Seznam Zprávy připomněl, že Prymula dlouho odmítal plošné testování seniorů s pomocí antigenních testů. Jako ministr se Prymula stavěl proti jejich využití i v září.

„Plošné testování zatím není namístě. Možnosti, jak zamezit vstupu onemocnění do domovů pro seniory ale hledáme. Kapacitně - pokud bychom používali testy na bázi PCR - tak bychom nebyli schopni tuto kapacitu dedikovat zbytku republiky, protože je potřebujeme na místě, kde je to v tuto chvíli nezbytné. Ale připravují se a už jsou aplikována různá režimová opatření,“ popsal ministr.

O těchto testech přitom podle Hollana svět ví, že fungují už řadu měsíců. To, že v Česku trvalo tak dlouho, než se antigenní testy začaly používat plošně i v domovech seniorů, bude mít podle Hollana za následek mnoho mrtvých navíc.  

„Ty jdou na vrub lidem jako je doktor Marián Hajdúch, který má u Prymuly testování na starosti, který přitom antigenním testům vůbec nerozumí, celou dobu o nich mele nesmysly a média to bohužel přebírala. Četl jsem o víkendu jeho metodikou testování a to je teda něco. O PCR pěje ódy, ale k Ag testování napíše pět řádků, že je to vlastně drahý a nic se o tom neví. Kecy, lži, nesmysly. O účinnosti tohoto testování se ze světa ví půl roku a to modelové testování, co se teď provedlo v domovech pro seniory o víkendu, na základě čehož včera Prymula konečně vyhlásil plošné testování, bylo jen kvůli tomu, aby se lidem jako Hajdůch zavřela ústa. Je to drsný, ale je to tak,“ zdůraznil Hollan na sociální síti Facebook.

Kvůli těmto mrtvým svůj příspěvek na sociálních sítích opatřil nadpisem „Doktor Smrt 2020“.

Matěj Hollan o „Doktorovi Smrt“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

17:04 Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své r…