Prymula na nás vystrkuje zadek! Miroslava Němcová prý tuší, co od něj chtěl Faltýnek

23.10.2020 8:45 odp.

„Roman Prymula na nás vystrkuje zadek! Za asistence premiéra a prezidenta! To si nesmíme nechat líbit!“ obula se do našich předních činitelů senátorka Miroslava Němcová (ODS). Verzi, že Prymula s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem během noční schůzky v restauraci řešili zdravotnické mise, opoziční senátorka nevěří. Nabízí vlastní verzi, co že se v místě setkání odehrálo. „Specialista na obskurní schůzky pan Faltýnek přemlouval ministra Prymulu, aby kývl na post premiéra,“ líčí Němcová ve svém komentáři pro server Forum24.cz.

Prymula na nás vystrkuje zadek! Miroslava Němcová prý tuší, co od něj chtěl Faltýnek
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25799 lidí
„Je to měsíc a den, kdy Andrej Babiš uvedl do funkce nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Jmenování prezidentem v Lánech proběhlo – jak to říci – hodně nestandardně. Prezident sesutý v křesle, ministr si k němu jde pro jmenovací listinu, sehne se a my v dlouhém záběru máme potěšení sledovat páně ministrovo pozadí. Ten záběr vysvětluje dnešní dění,“ píše ve svém komentáři Němcová.

Připomněla, že Prymula před týdnem promlouval skrze televizní obrazovky k národu, kde mu dělalo pozadí „aranžmá s nehnutě stojícími šéfy nemocnic“; to dle senátorky „připomínalo krematorium“.

Ministr ve svém projevu apeloval k dodržování pravidel, dle Němcové však „bez empatie, pokory či snahy povzbudit“. „V době, kdy již vláda promrhala důvěru veřejnosti, k nám mluvil jako k chovancům nápravného zařízení,“ hodnotí zpětně Prymulův projev.

Večerní návštěvu restaurace Prymulou pak spatřuje obzvlášť nevhodnou v době, kdy vláda opětovně zastavila ekonomiku, školy i společenský život. „Spousta lidí je nešťastných, neví, jak se uživí, zdravotníci procházejí kritickým obdobím,“ jmenuje.

Verzi, že Prymula s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem řešili zdravotnické mise, opoziční poslankyně nevěří. Má však jistou teorii, co se probíralo: „No jistě: co také jiného se řeší o půlnoci v zakázané restauraci. Jediné, co napadá mě, je, že specialista na obskurní schůzky pan Faltýnek přemlouval ministra Prymulu, aby kývl na post premiéra. Smysl by to dávalo. Vždyť v rozhovoru před pár dny vysvětloval národu, že Andrej Babiš už je na pokraji svých sil.“

Ministr zdravotnictví dle ní „zatloukl poslední hřebíček do rakve důvěry občanů ve vládu Andreje Babiše“. „Vysmál se občanům, zdravotníkům, živnostníkům, pedagogům, seniorům, studentům a jejich rodičům. Ukazuje se čistá symbolika lánského jmenování. Roman Prymula na nás vystrkuje zadek! Za asistence premiéra a prezidenta! To si nesmíme nechat líbit!“ burcuje.

V aktuálním čase podle političky není možné spoléhat se na vládu. „Vláda nám hází klacky pod nohy, ale to vybereme. Buďme k sobě pozorní a pomáhejme si navzájem!“ vyzvala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: rak

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proti „dezinformačním fekáliím z Ruska“ musíme zvýšit poplatek za ČT. Senátor Smoljak rozjíždí akci

22:36 Proti „dezinformačním fekáliím z Ruska“ musíme zvýšit poplatek za ČT. Senátor Smoljak rozjíždí akci

Senátor David Smoljak se opět pustil do boje za Českou televizi. Tentokrát ho pobouřil plán na škrty…