Prymula na tiskovce na něco zapomněl. A je to celkem důležité

09.10.2020 9:16

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestr. za ANO) opomněl oznámit podstatné opatření. Vláda v něm omezila vstup do obchodů a provozoven na skupiny maximálně po dvou osobách. Opatření rovněž platí už od tohoto pátku, informují Novinky.cz.

Prymula na tiskovce na něco zapomněl. A je to celkem důležité
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula, náměstek ministra zdravotnictví
reklama

Ve včerejším usnesení vlády stojí, že kabinet omezil „svobodu pohybu a pobytu tak, že lze vstupovat do nákupních center, do prodejen a provozoven služeb, s výjimkou provozoven stravovacích služeb, a pobývat v nich nejvýše ve skupinách po 2 osobách a tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň 2 metry; toto omezení se nevztahuje na osoby mladší 15 let doprovázející zletilou osobu ze společné domácnosti“.

U dvojic v obchodních centrech je podle slov mluvčího ministerstva zdravotnictví Jana Brodského, výjimka pro osoby mladší patnácti let, když doprovází zletilou osobu. „To znamená, že s dětmi tam můžete jít, ale jen jako jeden dospělý,“ upřesnil pro Právo.

O omezení společného nakupování na nejvýše dvě osoby se ministr na čtvrteční tiskové konferenci  nezmínil, ačkoliv začalo platit již následující den.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…