Psycholog zděšen tím, co říkáme nejen o uprchlících: Já se nebojím Islámského státu, ale našich Pepy a Máni

17.06.2015 7:26 | Zprávy

„Nebojím se až tak Islámského státu, Ruska ani současné vlny imigrantů, jako se děsím Honzy od vedle, Pepy z Facebooku a Máni ze sousedství,“ říká psycholog a psychoterapeut Dalibor Špok. Tato „pátá kolona omezených“, která na internetu nekriticky přijímá a šíří stihomam, jenž je prý pouze projevem jejich omezenosti, lenosti myšlení a nedostatku vzdělání, kterým pohrdají, je dle něj pro Česko mnohem větším nebezpečím, než cokoliv jiného.

Psycholog zděšen tím, co říkáme nejen o uprchlících: Já se nebojím Islámského státu, ale našich Pepy a Máni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti vládě

„Jsem čím dál častěji – v poslední době dokonce několikrát denně – konsternován množstvím nenávistných, rasistických a xenofobních příspěvků na sociálních sítích, které píšou nebo sdílí ti, o kterých jsem si včera myslel, že jsou chytří, vzdělaní a kultivovaní a které jsem si dokonce zařadil mezi své facebookové přátele,“ píše Špok na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.

Psycholog vypozoroval, že někteří z jeho přátel a jejich přátelé podporují stanoviska, ve kterých rozpoznává přesně stejné sentimenty, argumenty a dokonce totožné věty, jako byly ty proti Židům nebo Romům v době, kdy architekti Osvětimi usedali k rýsovacím prknům. A to žijí ve svobodné zemi, mají přístup ke vzdělání i nezávislým informacím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: luš

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Popírání genocidy

Chápu vás dobře, že vy byste chcete zrušit zákon, který za trestný čin považuje popírání genocidy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanislav Křeček: Bydlení? Jistá naděje

18:10 Stanislav Křeček: Bydlení? Jistá naděje

KOMENTÁŘ STANISLAVA KŘEČKA Ombudsman Stanislav Křeček se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz v…